Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 208886
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1396 10:31
تعداد بازدید : 396

در منطقه ای که دموکراسی وجود ندارد ایران جشن انتخابات برگزار می کند

گاردین در گزارشی نوشت: در منطقه ای که دموکراسی وجود ندارد، ایران جشن انتخابات برگزار می کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از روزنامه کیهان؛ روزنامه انگلیسی گاردین در یادداشتی ضمن اشاره به سفر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به عربستان سعودی نوشت درحالی که ترامپ در سفر عربستان با سعودی ها رقص شمشیر می کرد، آن دسته از مردم ایران که به روحانی رای داده بودند انتخاب دوباره وی را در خیابان ها جشن گرفتند.


«اِما گراهام» نویسنده یادداشت گاردین افزود، یک دلیل برای جشن مردم ایران به دلیل وجود دموکراسی در منطقه ایست که به ندرت معنای حق رای در آن وجود دارد و عربستان سعودی یکی از کشورهای متعدد در این منطقه است که طرحی برای دموکراسی ندارد.
این در حالی است که ترامپ در ریاض به ایران حمله کرد و در کنار کسانی قرار گرفت که منتقد ایران هستند و رای ها را در این کشور پروپاگاندای ساختگی می دانند.
نویسنده گاردین در ادامه سخنان سوزان مالونی تحلیل گر موسسه بروکینز را در یادداشت خود آورد که گفته بود آنچه دولت ترامپ و برخی از حامیانش با عجله انجام دادند، نشان از محاسبه خطرناکی در منطقه است. فروش چند میلیارد دلار تسلیحات به عربستان سعودی و حضور در جمع مستبدان هشتاد ساله، «آینده بهتر برای منطقه» را که ترامپ در سخنرانی خود در ریاض ایراد کرد به ارمغان نمی آورد.
به گزارش فارس، گاردین ادامه داد، اما در ایران گرچه رئیس جمهور همه کاره نیست ولی اقتصاد، روابط بین الملل و مسایل عادی داخلی در دست رئیس جمهور است. این کشور همچنان از بیکاری و تورم رنج می برد.
نویسنده افزود، بزرگ ترین نقطه ضعف روحانی مسئله اقتصاد است و از این بابت فشار زیادی روی روحانی است چراکه باید رشد اقتصادی بوجود بیاورد و این مسئله نیازمند سرمایه گذاری خارجی است. اما نکته قابل توجه اینجاست که بعد از برجام آمریکا ایران را یکجانبه تحریم کرد.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :