Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 212345
تاریخ انتشار : 1 تیر 1396 12:52
تعداد بازدید : 327

روز جهانی قدس یک روز تاریخی برای عدم فراموشی فلسطین است

ایران تنها کشوری است که این راهپیمایی را ابداع و ایجاد کرد... به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ «حسین فرحو» می گوید فلسطین اولویت اصلی ایران است و به همین دلیل نیز راهپیمایی روز جهانی قدس را ایجاد کرد تا جهانیان فلسطین را فراموش نکنند.

«حسین فرحو» عضو پارلمان سوریه به بررسی ابعاد اهمیت روز جهانی قدس و تحولات مربوط به فلسطین پرداخت.

وی در خصوص تاثیر انقلاب اسلامی بر مسأله فلسطین و آزادسازی قدس شریف گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران ابزار دست آمریکا بود و در زمان شاه نقش پلیس آمریکا در منطقه را بازی می کرد اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در همان روزهای نخستین از انقلاب، مسأله فلسطین و آزادسازی آن از چنگ اشغالگران صهیونیستی به عنوان یکی از اولویت های ایران تعیین شد؛ بهترین دلیل برای این موضوع نیز بستن سفارت اسرائیل در تهران و باز کردن دفتر سازمان آزادی بخش فلسطین در تهران به جای سفارت اسرائیل بود.

حسین فرحو در ادامه به تاثیر راهپیمایی روز جهانی قدس بر فلسطین و فشار بر اسرائیل پرداخت و افزود: روز جهانی قدس برای مسأله فلسطین یک روز تاریخی است تا جهانیان فلسطین را فراموش نکنند. ایران تنها کشوری است که این راهپیمایی را ابداع و ایجاد کرد تا به جهان نشان دهد که فلسطین اولویت اصلی برای ایران است و آزادسازی قدس محال نیست. همچنین ایران نشان داد که دشمن اعراب نیست و دشمن اصلی مسلمانان، صهیونیسم جهانی و پیروانش هستند.

عضو پارلمان سوریه در خصوص روند عادی سازی روابط میان رژیم های عربی با اسرائیل نیز بیان داشت: عادی سازی روابط میان رژیم های عربی با اسرائیل جای تعجب ندارد؛ زیرا این رژیم ها در اصل ساخته دست غرب هستند و روابط آنها با رژیم غاصب اسرائیل از همان ابتدای تاسیس این رژیم وجود داشت منتها مخفی بود اما اکنون بدون خجالت و حیا، علنی شده است.

وی درباره علت دشمنی برخی از رژیم های عربی با ایران به جای صهیونیست ها نیز تصریح کرد: هدف اصلی از تحولات کنونی در منطقه، عدم توجه به دشمن حقیقی ما یعنی رژیم صهیونیستی است؛ همچنین برخی در صدد هستند تا این تفکر را جا بیندازند که خطر حقیقی ایران است و اسرائیل را دولتی صلح جو معرفی کنند که هیچ هدفی در زمینه اشغالگری ندارد!

آنها می خواهند وانمود کنند که ایران اهداف استعماری در منطقه دارد. همه این تلاش ها به نفع اسرائیل است و رژیم های عربی مرتبط با قدرت های استکباری و آمریکا در حال ترویج این نوع تفکر هستند. این رژیم ها قصد دارند سلاح خود را به جای اسرائیل به طرف ایران نشانه روند!
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :