Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 212360
تاریخ انتشار : 3 تیر 1396 8:20
تعداد مشاهدات : 225

جدیدترین سلاح انفرادی ایران با نام ذوالفقار رونمایی شد

سلاح انفرادی ذوالفقار با وزن 3.5 کیلوگرم برای کالیبر 7.62 رونمایی شد. در حاشیه گردهمایی بسیجیان دانشگاه علوم و تحقیقات که با عنوان «آتش به اختیار» در محل مجتمع فرهنگی دانشجویی ۱۳ آبان (لانه جاسوسی سابق آمریکا) برگزار شد از یک سلاح انفرادی جدید به نام ذوالفقار رونمایی به عمل آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ این سلاح با وزن 3.5 کیلوگرم برای کالیبر 7.62 طراحی شده و یکی از اهداف آن جایگزینی این سلاح به جای ژ3 است.

این سلاح که توسط گروه فرهنگی مصاف طراحی شده با الگوبرداری از سه سلاح انفرادی خارجی از جمله G36 ،ACR و FN SCAR ساخته شده است.

استفاده از قنداق تاشو برای انجام عملیات های ویژه، خشاب پلیمری با قابلیت اتصال خشاب ها به یکدیگر، استفاده از بدنه ماژولار و نیز امکان استفاده از ریل به روی بدنه به منظور نصب لوازم جانبی از جمله مشخصات سلاح ذوالفقار است که می توان در این سلاح از تیرهای ساب سونیک در آن استفاده کرد.
  تمام متریال و مواد اولیه جهت ساخت و توسعه این سلاح در داخل کشور وجود داشته و هزینه تمام شده برای ساخت آن نیز به نسبت پایین است.

برد عملیاتی این سلاح نیز بدون اپتیک تا 400 و با اپتیک تا 800 متر است. این سلاح از سوی گروه سازنده به صنایع دفاع ارائه شده و در آینده تست گرم این سلاح نیز با همکاری صنایع دفاع انجام خواهد گرفت.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :