Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 212429
تاریخ انتشار : 3 تیر 1396 14:7
تعداد بازدید : 236

نخستین سی تی اسکن سیار به تجهیزات بیمارستانهای صحرایی اضافه شد

نخستین سی تی اسکن سیار کشور به تجهیزات بیمارستان های صحرائی اضافه شد. فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه یکی از الزامات خدمات پزشکی، سامانه های درمانی سیار است، از افزوده شدن نخستین سی تی اسکن سیار کشور به تجهیزات بیمارستان صحرایی خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار احمد اخوان در این خصوص گفت: در حال حاضر نخستین سی تی اسکن سیار کشور که در حوزه تشخیص بسیار کمک کننده است به تجهیزات بیمارستان های صحرائی اضافه شده است.

وی توضیح داد: شرایط خاص حادثه خیز بودن کشورمان که سالیانه شاهد تعداد زیادی حوادث طبیعی و غیر طبیعی اعم از زلزله، سیل، تصادفات، و تلفات انسانی این حوادث هستیم، لزوم توجـه خـاص بـه ارائه خـدمات درمـانی اورژانسی بـه مـصدومین و مجروحین جسمی حاد در صحنه یا محل نزدیک به آن را در اولویت ویژه ای قرار می دهد.
فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه اضافه کرد: همچنین ایجاد سـامانه هـای بیمارستانی سیار و متحرک نقش ارزنده ای در کاهش تلفات خواهد داشت و برگزاری بیمارستان صحرایی در سراسر کشور برنامه هایی را با اهداف مشخص دنبال می کند که یکی از آنها آمادگی در زمان بحران ها و سوق دادن امکانات به مناطق محروم و محرومیت زدایی است.
سردار اخوان اظهار کرد: همچنین طرح های دستگاه ام آر آی سیار برای بیمارانی که به خدمات درمانی مغز و اعصاب نیاز دارند در دست مطالعه، آماده سازی و تولید است تا در زمان لازم خدمت جامعه پزشکی کشور قرار گیرد.
وی با اشاره به برپایی بیمارستان های صحرایی در مواقع بحران اظهار داشت: یکی از الزامات خدمات پزشکی سامانه های درمانی سیار است و اگر گروه های پزشکی این سامانه ها را در اختیار نداشته باشند در شرایط بحران نمی توانند خدمات لازم را ارائه دهند که یکی از این سامانه های درمانی بیمارستان های سیار است.
وی گفت: امروزه به دلیل تلاش های گروه های پزشکی در زمان دفاع مقدس توانمندی خوبی در سطح منطقه درباره بیمارستان های صحرایی ایجاد شده است و هم اکنون به دلیل اینکه سپاه ماموریت خاص مرتبط با این سامانه ها را ندارد این امکانات در اختیار مردم است.
فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه تصریح کرد: بیمارستان های صحرایی بنا به دستور در نقاط صفر مرزی و مناطق محروم مستقر می شوند و خدمت ارائه می دهند که بیشترین توانمندی سامانه های درمانی سیار در حوزه نیروی زمینی سپاه است.
سردار اخوان، افزود: بیمارستان های صحرایی از نظر نیروی انسانی و شاخص ها دارای استانداردهای بین المللی بوده و در حوزه تجهیزات تخصصی از امکانات بروز و پیشرفته برخوردار است.
وی گفت: در حال حاضر تجهیزات لازم برای برخورداری از یک بیمارستان فوق تخصصی را در اختیار داریم تا هر زمان که لازم بود در شرایط و نقاط مختلف مستقر شده و به ارائه خدمت بپردازد.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :