Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 212493
تاریخ انتشار : 4 تیر 1396 11:40
تعداد بازدید : 185

همه در ایران باید تابع حکم مقام معظم رهبری باشند

عید فطر با حکم رهبر کشور اسلامی واجب می شود و همه در ایران باید تابع حکم مقام معظم رهبری باشند.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه نماز عید فطر تجلی وحدت و یکدلی شیعه و سنی است، گفت: عید فطر با حکم رهبر کشور اسلامی واجب می شود و همه در ایران باید تابع حکم مقام معظم رهبری باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ ماموستا عبدالرحمن خدایی عید فطر را نماد «وحدت مسلمانان» دانست و اظهار داشت: این وحدت و یکدلی سبب ذلت و ناامیدی دشمنان می شود ازهمین رو افرادی در این زمینه قصد دارند بین مسلمانان شیعه و سنی اختلاف و دو دستگی ایجاد کنند و نماز عید فطر را پیش از اعلام حاکم اسلامی برپا می دارند که نباید به آنها اجازه داد به اهداف شوم خود دست یابند.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) درباره اینکه عید فطر با رؤیت هلال ماه توسط خود فرد و یا چند تن از مسلمانان واجب می شود، گفت: همچنین از رسول اکرم(ص) درباره عید فطر نقل شده در هر کشوری هلال ماه شوال رؤیت شود عید فطر بر مردمان همان کشور واجب می شود و جایز نیست در کشوری که ماه دیده نشده عید فطر شود.

امام جمعه سنندج تأکید کرد: عید فطر با حکم رهبر کشور اسلامی واجب می شود و اینکه در کشوری دیگر عید اعلام شود ملاک اعلام عید در کشورهای دیگر نیست بلکه بر اساس افق هر کشور ماه رؤیت می شود و همه در ایران باید تابع حکم مقام معظم رهبری باشند.

ماموستا خدایی نماز عید فطر را تجلی وحدت و یکدلی شیعه و سنی دانست و افزود: دشمنان اسلام با دیدن صف های به هم پیوسته مسلمانان در نماز عید فطر، می فهمند که دیگر جایی برای آنان نخواهد بود و نمی توانند اهداف شوم خود را در جوامع اسلامی پیاده کنند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :