Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 212572
تاریخ انتشار : 7 تیر 1396 11:46
تعداد بازدید : 205

ایران دارای بیشترین ذخایر گاز طبیعی در جهان است

بریتیش پترولیوم: ایران با ۳۳.۵ تریلیون مترمکعب بیشترین مقدار ذخایر تثبیت شده گاز طبیعی در جهان را به خود اختصاص داده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر؛ بر اساس داده های شرکت بریتیش پترولیوم، ایران با ۳۳.۵ تریلیون مترمکعب بیشترین مقدار ذخایر تثبیت شده گاز طبیعی در جهان را به خود اختصاص داده است.

 بر اساس داده های «گزارش چشم انداز انرژی شرکت بریتیش پترولیوم در سال ۲۰۱۷ (BP)» ایران با ۳۳.۵ تریلیون مترمکعب، بیشترین مقدار ذخایر تثبیت شده گاز طبیعی در جهان را در اختیار دارد.

پس از ایران، روسیه با ۳۲.۳ و قطر با ۲۴.۳ تریلیون مترمکعب، به ترتیب دومین و سومین حوزه بزرگ تثبیت شده گاز طبیعی جهان هستند.

در عین حال خاورمیانه با ۷۹.۴ تریلیون مترمکعب بیشترین مقدار تثبیت شده گاز طبیعی در جهان را در خود جای داده است.

پس از خاورمیانه، حوزه اروپا-اوراسیا از جمله روسیه و ترکمنستان با ۵۶.۷ تریلیون مترمکعب در رده دوم قرار دارند.

کمترین مقدار دخایر تثبیت شده گاز طبیعی نیز با ۷.۶ تریلیون مترمکعب در آمریکای مرکزی و جنوبی قرار دارد.

بر این اساس ۱۸۶.۶ تریلیون مترمکعب ذخایر تثبیت شده گاز طبیعی در جهان وجود دارد. این مقدار برای بیش از ۵۰ سال مصرف کفایت می کند.

 آمریکا، بزرگترین تولیدکننده گاز طبیعی در جهان

ایالات متحده آمریکا با ۷۴۹.۲ میلیارد مترمکعب بزرگترین تولید کننده گاز طبیعی در بازار بین المللی انرژی به حساب می آید. سال گذشته آمریکا ۲۱ درصد از کل تولید گاز طبیعی در جهان را در اختیار داشت.

عربستان سعودی با تولید ۵۷۹.۴ میلیارد مترمکعبی، دومین کشور بزرگ تولیدکننده گاز طبیعی در جهان است. این کشور را ایران با ۲۰۲.۴ میلیارد مترمکعب تعقیب می کند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :