Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 212706
تاریخ انتشار : 10 تیر 1396 11:11
تعداد بازدید : 297

تولید لیزر برشی صنعتی از سوی محققان کشور

دستگاه های صنعتی برش لیزری قطعات مورد نیاز کشور در پارک فناوری پردیس ساخته شد.
 پژوهشگران پارک فناوری پردیس با طراحی و ساخت دستگاه های صنعتی برش لیزری علاوه بر آنکه قطعات مورد نیاز کشور در این زمینه را تامین کرده اند، دانشگاه های کشور را در زمینه اجرای پایان نامه ها و تحقیقات یاری رساندند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ مهرداد اسماعیلی، مجری طرح ایده اصلی اجرای تحقیقات خود را «تولید کاتینگ هد» برای برش لیزری ذکر کرد و یادآور شد: بر این اساس تمرکز تحقیقات ما بر «تولید قطعات خاص»، «سفارشی ثابت» و «قطعات متحرک» متمرکز شده است که در این حوزه چند قطعه مهم را که پیش از این از طریق واردات تامین می شده، تولید کردیم؛ از جمله این قطعات می توان به تولید لیزر کاتینگ هد، کلیین کیت برای تمیزکاری قطعات اپتیکی لیزرها، لیزر مارکر و میکرومتر لیزری اشاره کرد.

وی، ارائه مشاوره به بخش های آموزشی و صنعتی را از دیگر زمینه های خدماتی این شرکت دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس عنوان کرد و افزود: علاوه بر آن همکاری هایی را با دانشگاه ها برای انجام پایان نامه ها و انتشار مقالات و مطالب مرتبط با این صنعت در بستر فضاهای مجازی اجرایی کردیم.

اسماعیلی از تامین قطعات مورد نیاز برای دستگاه های برش لیزری خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر بزرگترین انبار قطعات این صنعت با وجود 22هزار دلار جنس و قطعه در اختیار ما قرار دارد، ضمن آنکه توانایی تامین قطعات، تعمیر انواع لیزرهای حالت جامد، لیزرهای گاز کربنیک، اجزای مختلف دستگاه برش و ابزار دقیق را داریم.

مجری طرح با بیان اینکه کار ما به صورت مستقیم و غیرمستقیم با تمام صنایعی که از دستگاه های برش لیزری استفاده می کنند گره خورده است، خاطرنشان کرد: این در حالی است که متاسفانه با بازار غیر شفافی مواجه هستیم؛ ضمن آنکه وضعیت صنعت هم چندان مناسب نیست که همین موضوع ما را به سمت صادرات محصولات و تمرکز بر روی بازارهای بین المللی سوق داده است.

این محقق اضافه کرد: ما توانستیم چند دستگاه به کشورهای منطقه صادر کنیم و تا زمانی که چرخه صنعت در ایران کُند بچرخد، کار ما در اغما خواهد بود.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :