Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 213064
تاریخ انتشار : 15 تیر 1396 11:11
تعداد بازدید : 798

موفقیت محققان کشور در ساخت کوره های آزمایشگاهی برای ذوب فلزات

محققان ایرانی موفق به ساخت کوره های القایی و دستگاه ریخته گری دقیق هوشمند شدند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ پژوهشگران یکی از شرکت های فناور کشورمان موفق به ساخت کوره های القایی آزمایشگاهی و دستگاه ریخته گری دقیق هوشمند شدند که به گفته آنها با عرضه این تجهیزات نیاز بخش های صنعتی و آزمایشگاهی رفع شد.

حسین فتح الله کوره های القایی را دستگاه هایی دانست که علاوه بر توسعه فناوری آن در صنایع طلا و  جواهر در صنایع ذوب آهن کاربردهای وسیعی یافته است.

وی با اشاره به نقش این تجهیزات در مراکز آزمایشگاهی برای تست و ارزیابی فلزات، خاطر نشان کرد: این تجهیزات با همکاری متخصصان کشور تولید شده و اکنون در بسیاری از دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و موسسات تحقیقاتی برای انجام عملیات حرارتی بر روی فلزات آهنی و غیر آهنی به کار گرفته شده است.

مجری طرح با بیان اینکه صنایع متالورژی و ریخته گری، مهمترین مخاطبان این تجهیزات به شمار می روند، افزود: مبنای کار کوره های القایی، انتقال حرارت الکتریکی است که از طریق سیم پیچی کردن مواد ذوب شونده فلزی، اقدام به ذوب آنها می کند.

فتح الله از موفقیت این شرکت دانش بنیان در تجاری سازی تجهیزات مورد نیاز صنایع و آزمایشگاه ها خبر داد و یادآور شد: در این مطالعات موفق به طراحی و ساخت کوره های القایی آزمایشگاهی در کنار تولید دستگاه ریخته گری دقیق با بکارگیری سیستم هوشمند القایی شدیم.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :