Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 213179
تاریخ انتشار : 18 تیر 1396 10:9
تعداد بازدید : 173

ایران نشان داد قادر است تا صدها کیلومتر دورتر از مرزهایش اعمال قدرت کند

اندیشکده صهیونیستی نوشت: ایران با حمله موشکی به داعش نشان داد که قادر است تا صدها کیلومتر دورتر از مرزهایش اعمال قدرت کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس؛ اندیشکده صهیونیستی «بگین-سادات» در تحلیلی پیرامون حملات موشکی ایران به مواضع داعش در دیرالزور سوریه نوشت: ایران در واقع با این حمله موشکی قدرت نمایی کرد.

بگین-سادات نوشت: به دنبال حمله تروریستی هفت ژوئن داعش به تهران، جمهوری اسلامی قول انتقام از آن ها را داد و در این انتقام جویی در 17 ژوئن موشک های نقطه زن بالستیک خود را به برخی مقرهای داعش در دیرالزور شلیک کرد. ایران از این مسئله برای نمایش قدرت موشکی خود استفاده کرد، نمایشی که طراحی شده تا نشان دهد نیرویی همتراز با روسیه و آمریکا است.

ایران می تواند صدها کیلومتر دورتر از مرزهایش اعمال قدرت کند و دارای اراده و عزم راسخ  برای حل بحران با استفاده نیروی خود برای پیشبرد منافعش در منطقه است. از دیگاه وسیع تر، موفقیت پرتاب موشک «ذوالفقار» نشانی دیگر از تغییر عرصه نبرد است. موشک های دقیق نقطه زن با افزایش برد اینک درحال ورود به ارتش های جهان هستند. این نوع جنگ افزار در ارتش روسیه و چین موجود بوده و اینک در نهادهای نظامی غرب نیز در حال رواج است. وقتی که یک هدف را می توان با فشار یک دکمه از صدها کیلومتر دورتر نشانه گرفت دیگر منطق اعزام جنگنده صد میلیون دلاری با خلبانی ارزشمند برای انجام کاری مشابه سئوال برانگیز است.

در خاتمه این مطلب آمده است: برتری نیروی زمینی و هوایی در حال محو شدن است و حتی استفاده از قدرت هوایی به نظر به ضرر تمام می شود. اینک کشورهایی مانند ایران و کره شمالی به جای بکارگیری از نیروی هوایی بر روی توان موشکی به عنوان موردی حیاتی در حفظ امنیتشان فعالیت می کنند.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :