Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 213234
تاریخ انتشار : 18 تیر 1396 12:25
تعداد بازدید : 291

بازتاب افتتاح بزرگترین کتابفروشی جهان در تهران

یک نشریه آمریکایی در گزارشی به ویژگی های منحصربه فرد باغ کتاب در تهران پرداخت.
یک نشریه آمریکایی در گزارشی از افتتاح بزرگترین مجموعه فرهنگی و کتابفروشی جهان در تهران، به ویژگی های منحصربه فرد باغ کتاب تهران پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛  چند روزی از افتتاح باغ کتاب تهران میگذرد، افتتاح بزرگترین کتابفروشی جهان ، واکنش های خارجی زیادی هم به دنبال داشته است. 
نشریه آمریکایی نیوزویک در گزارشی از افتتاح باغ کتاب تهران، ضمن معرفی این باغ، به برخی ویژگی های منحصربه فرد آن نیز اشاره کرده است.
نیوزویک در گزارش خود آورده است: مقامات ایران باغ کتاب تهران، مجموعه عظیم فرهنگی که آن را «بزرگترین کتابفروشی جهان» می نامند، افتتاح کردند؛ مجموعه ای با مساحت ۶۵ هزار مترمربع (۷۰۰ هزار فوت مربع) که مجموعه های متعددی از جمله سالن تئاتر، سالن علم، کلاس درس، رستوران و ... را شامل می شود. همچنین یک بام سبز برای مطالعه نیز در بالای این مجموعه طراحی شده است.

یکی از مواردی که نیوزویک در گزارش خود با شگفتی به آن اشاره می کند، تعداد کتاب هایی است که در این مجموعه عظیم گردآوری شده است. براساس این گزارش، پس از اتمام ساخت پروژه در زمستان گذشته، طی چند ماه گذشته بیش از ۴۰۰ هزار جلد کتاب تنها برای کودکان فراهم شده است و حتی طراحی قفسه های کتاب نیز به نحوی است که دسترسی آن برای کودکان و نوجوانان راحت باشد.
نیوزویک می نویسد: ایده ساخت باغ کتاب به سال ۲۰۰۴ بازمی گردد و این هدف که نیاز علاقمندان به کتاب و مراجعان نمایشگاه کتاب تهران، در طول سال تأمین شود. بطور کلی همانطور که رئیس مجلس ایران در افتتاح این مجموعه گفت، هدف از ساخت این مجموعه، استفاده از روش ها و ابزارهای نوین برای تربیت کودکان فعال و خلاق است. 
  نیوزویک درباره باغ کتاب تهران به نکته جالب توجه دیگری نیز اشاره کرده است و آن که، پیش از افتتاح باغ کتاب تهران، کتابفروشی مشهور «بارنز اند نوبل» آمریکا عنوان بزرگترین کتابفروشی جهان را در کتاب رکوردهای گینس به خود اختصاص داده بود. این کتابفروشی در مساحتی در حدود ۱۴ هزار متر مربع (در مقابل مساحت ۶۵ هزار متر مربعی باغ کتاب تهران) در نیویورک واقع شده است و طول قفسه های کتاب آن به ۱۹ کیلومتر می رسد. حالا با افتتاح باغ کتاب تهران، افتخار بزرگترین کتابفروشی جهان را باید از نیویورک به تهران منتقل کرد.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :