Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 213246
تاریخ انتشار : 19 تیر 1396 9:48
تعداد بازدید : 239

مرگ موش غیر سمی نانویی تولید شد

محققان ایرانی موفق به تولید مرگ موش غیر سمی با بهره گیری از فناوری نانو شدند.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر؛ محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید مرگ موش غیر سمی با بهره گیری از فناوری نانو شدند که اکنون در بازار موجود است.

 بررسی محصولات نانو و ارائه تاییدیه نانو مقیاس به آنها از جمله فعالیت های مهم ستاد توسعه فناوری نانو از ۳ سال گذشته بوده است. در واقع بررسی مواد و محصولات تولید و عرضه شده در حوزه فناوری نانو، سبب شفافیت بازار محصولات نانو شده و به ارتقای کیفی این محصولات و افزایش اعتماد مصرف کنندگان کمک می کند.

یکی از این محصولات که توسط یک شرکت دانش بنیان به تولید رسیده است، مرگ موش غیر سمی است که با فناوری نانو به تولید رسیده است.

یافتن موش در خانه یا محل کار می تواند بسیار نگران کننده باشد. موش ها هنگام جستجو برای غذا یا پناهگاه عامل گسترش مریضی نیز هستند. این مسئله خطرات جدی برای سلامت انسان دارد؛ به ویژه در آشپزخانه ها و جاهایی که کودکان بازی می کنند. عادت طبیعی و ثابت موش ها در جویدن به این معنی است که آن ها می توانند به املاک، مبلمان و تجهیزات خانه صدمه بزنند.

چندین روش برای از بین بردن موش ها وجود دارد که رایج ترین آن ها تله گذاشتن و استفاده از سموم است. استفاده از سموم گوناگون سبب آسیب جدی به منابع آب زیرزمینی و سطحی می شود.

سموم همچنین ممکن است باعث مسمومیت انسان شوند یا ممکن است سبب مرگ حیوانات خانگی شوند. ازاین رو برای محققان تولید مرگ موش غیر سمی بسیار قابل توجه است.

محصول مرگ موش غیر سمی که توسط یک شرکت دانش بنیان تولید شده ستاد ویژه توسعه فناوری نانو مورد  تایید کرده و دارای تاییدیه نانو مقیاس بوده و اکنون در بازار موجود است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :