Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 213390
تاریخ انتشار : 21 تیر 1396 10:20
تعداد بازدید : 297

بهبود تولید نفت و گاز از مخازن با تجهیزات محققان کشور

یکی از شرکت های دانش بنیان کشور موفق به طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی صنایع نفت شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ حسین دهقانی، مجری طرح، ساخت انواع مختلف تجهیزات آزمایشگاهی برای صنایع نفت و گاز و ارائه خدمات اندازه گیری های خواص سنگ و سیال مخزن و آنالیز داده های مرتبط را از دستاوردهای تحقیقاتی این شرکت دانش بنیان نام برد و گفت: در این مطالعات همچنین موفق به ارائه راه حل های عملی برای بهینه سازی عملکرد مخزن و بهبود تولید نفت و گاز از مخازن شدیم.

وی با اشاره به اقداماتی در جهت توسعه میادین نفتی در صنعت بالادستی نفت و گاز، افزود: در این طرح اطلاعاتی در خصوص حفاری مخازن و چاه هایی که قابلیت توسعه را دارند، جمع آوری شد.

دهقانی با تاکید بر اینکه این تحقیقات با همکاری دانشگاه ها و صنایع اجرایی شده است، ادامه داد: در این پروژه ها فارغ التحصیلان دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت و گاز را طراحی و بومی سازی کرده و در زمینه مطالعات جامع در زمینه بالادستی صنعت نفت نیز فعالیت می کنند.

مجری طرح با تاکید بر اینکه در این تحقیقات موفق به طراحی و بومی سازی تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز صنایع نفت و گاز شدیم، خاطرنشان کرد: این تجهیزات در حوزه ارائه خدمات اندازه گیری های خواص سنگ و سیال مخزن و آنالیز داده های مرتبط است.

دهقانی، ایجاد بازاری مناسب برای شرکت های فناور فعال در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی را مستلزم حرکت شرکت های فناور به سوی کسب استانداردها و پیش نیازهای لازم برای ورود به بازار یبن المللی دانست و گفت: بازار رقابتی امروز در عرصه تجهیزات نفت و پتروشیمی، انرژی و دیگر حوزه ها بر اساس استانداردهای جهانی و مزیت های قیمتی پیش می رود و بر همین اساس ضمن ایجاد زمینه برای معرفی دستاوردهای شرکت ها، تلاش برای تولید محصولات مطابق با استانداردهای ساخت محصول تنها راه حضور در عرصه رقابت خواهد بود.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :