Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 213546
تاریخ انتشار : 24 تیر 1396 10:45
تعداد بازدید : 248

۳۵۰۰ عمل پیوند عضو در کشور انجام شد که در آسیا بی نظیر است

در این مرکز ۳۵۰۰ عضو پیوند شده که بیشترین اعضای پیوندی برای کبد و کلیه است در منطقه و آسیا بی نظیر است.
 رئیس مرکز مدیریت پیوند اعضا گفت: در این مرکز ۳۵۰۰ عضو پیوند شده که بیشترین اعضای پیوندی برای کبد و کلیه بوده است که این میزان در منطقه و آسیا بی نظیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری دانشجو؛ سیدمحمد کاظمینی، رئیس مرکز پیوند و استاد دانشگاه تهران در مراسم افتتاحیه دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی که صبح امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد، گفت: در این مرکز 3500 عضو پیوند شده که بیشترین اعضای پیوندی برای کبد و کلیه بوده است که این میزان در منطقه و آسیا بی نظیر است. در تمام آسیا مشابه پیوندهایی که در این مرکز انجام شده به عدد 400 می رسید که این آمار برای کشور ما آمار قابل توجهی است. پیوند سلول های بنیادی خون ساز و مغز استخوان نیز تاکنون بیش از 8000 پیوند بوده و ما توانسته ایم موفقیت هایی در این زمینه کسب کنیم.

وی افزود: براساس معیارهای اخلاقی و بیولوژیکی و دسترسی عادلانه مرکز مدیریت پیوند به همت وزارت بهداشت توانسته در زمینه هایی نظیر پیوند اعضا، فراهم آوری اعضا و تولید مثل نقش بسزایی ایفا کند.
 
کاظمینی ادامه داد: 17 بخش پیوند مغز استخوان در کشور فعال است و از طرفی در سلول های بنیادی غیر خون ساز هم این بخش ها فعالیت دارند به تدریج مجموعه درمانی خوبی در این زمینه تجمیع می شود و در تلاشیم که با مجموعه ستاد سلول های بنیادی و دفتر معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور مراحل تحقیقاتی بیشتری را به انجام برسانیم.

در ادامه علی اکبر حق دوست، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به تکمیل پروژه استفاده از مدل های حیوانی برای تحقیقات دانشمندان تصریح کرد: پروژه ای در این دانشگاه با یاری خدا و همت بالای دانشگاه علوم پزشکی کرمان و شهیدباهنر به انجام رسیده که وابسته به وزارت علوم می باشد و حمایت و نظارت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور را هم در این پروژه داشتیم تا یکی از زیرساخت های لازم برای انجام تحقیقات پیشرفته را در دانشگاه علوم پزشکی کرمان فراهم کنیم.

 وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی کرمان در بین 60 دانشگاه علوم پزشکی کشور جزو 10 دانشگاه برتر است، امکاناتی در این دانشگاه تعبیه شده است. در سال های گذشته این افتخار را داریم که توانستیم از اساتید به نام و توانمند داخلی دعوت کنیم و سعی کنیم زنجیره ای از خبرگان را به وجود بیاوریم تا با ارتباطات مرکز تحقیقات علوم و اعصاب کرمان را فعال تر کنیم و هم در حیطه پژوهش و هم در حیطه تولید مقالات فعال تر باشیم.
 
حق دوست در ادامه بیان داشت: در زمینه فعالیت های دانش بنیان و تبدیل علم و دانش به کارهای کاربردی فعالیت های زیادی در این دانشگاه انجام شده و سعی شده نیازهای دانشمندان را به مدل های حیوانی با این پروژه برطرف سازیم.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در پایان خاطرنشان کرد: این دانشگاه محصولات دانش بنیان زیادی را به بازار عرضه کرده و به تولید رسانده که از آنها می توان به استفاده از نیش زنبور عسل برای دردهای مفصلی و تولید مواد اولیه برای پرورش حیوانات اشاره کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :