Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 213576
تاریخ انتشار : 24 تیر 1396 12:48
تعداد بازدید : 2586

ایران جامعه ای در حال پیشرفت است

دان کووالیک حقوقدان آمریکایی: ایران واقعا یک کشور مدرن است که بسیاری از مردمانش به انگلیسی صحبت می کنند...
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ حقوقدان و فعال حقوق بشر آمریکایی می گوید برخلاف تصویر سازی رسانه های اصلی آمریکایی، ایران رئیس جمهور و پارلمانی دارد که به صورت دموکراتیک انتخاب شده اند، و دارای جامعه مدنی پر جنب و جوشی است.

 «دان کووالیک» حقوقدان و فعال حقوق بشری که آمریکایی که اخیرا برای شرکت در همایش «ایالات متحده، حقوق بشر و گفتمان سلطه» به میزبانی «مرکز تحقیقات سیاست خارجی و دیپلماسی عمومی» دانشگاه تهران، به کشورمان آمده بود، گزارشی از مشاهدات و تجربیات خود را در نشریه هافینگتون پست منتشر کرده است. در گزارش وی آمده است:

پیش از اینکه به ایران سفر کنم، تعدادی از دوستان و اعضای خانواده ام، به من گفتند از اینکه به آنجا خواهم رفت دچار شوک شده و برای امنیت و سلامت من نگران شده و برخی می گفتند که اصلا به ایران نروم. البته با وجود احساس انزجار آمریکا نسبت به ایران و چگونگی به تصویر کشیده شدن این کشور در رسانه های آمریکایی، چنین چیزی موجب شگفتی من نشد.

ما در ایالات متحده به طور مرتبط می گویم که ایران دشمن ما است، این مسئله در واقع بخشی از «محور شرارت» است که باید مورد تحریم قرار گرفته، ضد آن مبارزه کرد، و حتی در معرض «تغییر رژیم» قرار بگیرد.این ها ادعاهایی عجیب هستند، خاصه با توجه به اینکه ایران دشمن قسم خورده داعش و القاعده است و در حقیقت پس از حملات 11 سپتامبر، به مبارزه علیه القاعده و طالبان کمک می کرد، تا زمانی که دونالد رامسفلد در ماجرا دخالت کرد. این در حالی است که عربستان سعودی، متحد نزدیک عربستان به صورت پنهان و آشکار سال هاست که از داعش و القاعده به صورت پنهان و آشکار حمایت می کند. همچنین به یاد آورید که 15 تن از 19 عامل حملات یازده سپتامبر اتباع عربستان بوده و عربستان سعودی به تعدادی از عاملان این حمله کمک کرده است.

علیرغم ادعاهای مطرح علیه وضعیت جامعه ایران و تبعیض های رایج در این کشور، اما هر مسافر و بازدیدکننده ای از ایران به شما خواهد گفت که ایران واقعا یک کشور مدرن است که بسیاری از مردمانش به انگلیسی صحبت می کنند. در این کشور زنان حجاب و پوشش سر حداقلی دارند، روسری های رنگین ابریشمی، آزادانه رانندگی می کنند و در تمامی بخش های عمومی (اداری) و تجاری حضور دارند.

من در هنگام قدم زدن در خیابان های زیبای تهران و اصفهان، با استقبال و احوال پرسی گرم مردم ایران روبه رو شدم، همچنین شاهد معماری غنی تاریخی و باستانی ایران از جمله کلیساها و کنیسه های فعال ارمنی و یهودی بودم.

حقیقت این است که ایران جامعه ای در حال پیشرفت است، اگرچه کند اما به شیوه خود در حال پیشرفت است. این کشور رئیس جمهوری و پارلمانی دارد که به صورت دموکراتیک انتخاب شده اند، همچنین برخوردار از جامعه مدنی پر جنب و جوش دارد که به دنبال آزادی و اصلاحات بیشتر است. من مطمئنم که مردم ایران راه خود را خواهند یافت، به شیوه خود و براساس زمان بندی خود.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :