Index
88478رکورد در مدت زمان 2.090ثانیه
عبارت مورد جستجو :
ایران هفتمین کشور جهان در تولید پرتقال است. سالانه دو میلیون و 700 هزار تن میوه درختی پرتقال در کشور برداشت می شود که استان مازندران در صدر تولید آن قرار دارد. پس از مازندران به ترتیب استان های گلستان، گیلان، هرمزگان، و کرمان بیشترین تولید پرتقال را به خود اختصاص داده اند.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز در سال 1376 تأسیس شد و با پذیرش دانشجو در دو رشته اقتصاد بازرگانی و نقشه کشی صنعتی فعالیت خود را آغاز کرد. این دانشگاه با 26 هزار متر مربع فضای آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و ورزشی یکی از بزرگترین مراکز آموزش عالی استان لرستان است.
اولین انتخابات نظام اسلامی در تاریخ 1358/1/10 برگزار شد. در این انتخابات از تعداد 20،857391 واجد شرایط، تعداد 20،440،108 نفر در انتخابات «اولین همه پرسی جمهوری اسلامی» شرکت کردند. درصد مشارکت در این انتخابات 98/00 بوده است.
پل های فلزی سد کارون 3 در محور ارتباطی استان های خوزستان و چهارمحال و بختیاری احداث شده اند. این پل ها با 4 هزار تن وزن، 552 متر طول کل عرشه و 11 و 8 دهم متر عرض توسط شرکت ماشین سازی اراک ساخته و در سال 1383 به بهره-برداری رسیدند. پل زیرقوسی کارون 3 بزرگترین پل زیرقوسی خاورمیانه است.
موشک های ایرانی چگونه ساخته شدند؟ چرا این قدر میان ایرانیان محبوب هستند و چرا خارجی ها به موشک های ما حساسیت دارند! موشک های ایرانی تاریخچه ای شگفت دارند و توانایی ساختشان شرایطی جدید برای ایران پدید آورده است.
رصد اولین ماهوارۀ تصویربرداری ایران است که در تاریخ 1390/3/25 با موشک سفیر به فضا پرتاب شد و در ارتفاع بالای 260 کیلومتر در مدار قرار گرفت. رصد در هر شبانه روز 15 بار به دور زمین چرخید و اولین تصاویر خود را پس از گذشت 40 ساعت به پایگاه سمنان ارسال کرد.
نما هم اکنون به بیش از 60 مرکز تحقیقاتی و دانشگاهی داخل و خارج کشور خدمات ارائه می دهد. ایران جزو ده کشور اول جهان در ساخت میکروسکوپ تونلی روبشی stm است.
نهضت سوادآموزی در سال 1369 با اجرای طرح بسیج سوادآموزی دیپلم افتخار و جایزۀ «نوما»، در سال 1377 به دلیل کاربردی کردن آموزش ها نشان افتخار «یونسکو»، در سال 1378 برای آموزش های از راه دور جایزۀ «مالکوم آدیسه شیا» و در سال 1379 به دلیل اجرای پروژۀ دختران شاغل روستایی جایزۀ بین المللی «نوما» را دریافت کرد.
وزیر نیرو با بیان اینکه رکورد جدیدی در صرفه جویی برق کشور در سال جاری به ثبت رسید، گفت: متوسط تولید برق کشور تا سال ۹۲ سالانه یک هزارو ۷۹۲ مگاوات و از سال ۹۲ تا سال گذشته ۲ هزار و ۱۵۰ مگاوات بود اما امسال توانستیم سه هزار و ۸۰۰ مگاوات برق از محل صرفه جویی تامین کنیم.
همزمان با هفته دولت ۳۹ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتبار ۸۹۵ میلیارد ریال در شهرستان فاریاب افتتاح و کلنگ زنی شد.
  • تعداد رکوردها : 88478