Index
88478رکورد در مدت زمان 2.511ثانیه
عبارت مورد جستجو :
در راستای توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر کشور، اولین نیروگاه برق خورشیدی ۷ مگاواتی استان زنجان در شهرستان ابهر با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو صبح سه شنبه به بهره برداری رسید.
رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان این که سامانه باور ۳۷۳ مایه افتخار کشور است، گفت: به کوری چشم دشمنان، ما فعالیت موشکی و دفاعی خود را با سرعت بیشتر ادامه خواهیم داد.
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمنان توان رویارویی با ایران را ندارند ،گفت: امروز این نوید را به ملت ها می دهیم که دشمنان در حال طی کردن نفس های آخرشان هستند.
سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: هیچ گونه وابستگی دفاعی و نظامی در تأمین تجهیزات به بیگانگان نداریم.
بانک سلول های بنیادی جنینی و غیرجنینی پژوهشگاه رویان به عنوان اولین بانک سلول های بنیادی کشور برای تامین سلول های بنیادی مورد نیاز محققان داخلی و خارجی در تاریخ 1390/6/14 افتتاح شد. ایران دوازدهمین کشور صاحب بانک سلول های بنیادی جنینی و غیرجنینی جهان است.
عملیات «ثامن الائمه علیهم السلام» در تاریخ 5/7/1360 با رمز «نصر من الله و فتح قریب»، در جبهه جنوبی، منطقه عملیاتی شمال آبادان، توسط سپاه و ارتش انجام شد. شکست حصر آبادان، آزادسازی جاده های آبادان ـ اهواز و آبادان ـ ماهشهر و آزادسازی منطقه اشغالی شرق کارون از اهداف این عملیات بود.
ایران دهمین کشور جهان در پیوند کلیه است. حضور جراحان متخصص در بیمارستانها، ایجاد مراکز درمانی در استان ها و تامین پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات مناسب جهت عمل جراحی پیوند کلیه، موجب به صفر رسیدن اعزام بیماران دیالیزی به خارج از کشور شده است.
ایران اولین کشور جهان در شکار هواپیمای بدون سرنشین RQ170 است. کنترل مناسب فضا، تسلط اطلاعاتی، فعال بودن واحدهای جنگ الکترونیکی و پدافند هوایی منجر به کشف و نفوذ در سیستم هدایت و کنترل این پهپاد شد. RQ170 جزو سری ترین پهپادهای ارتش آمریکا جهت شنود و جاسوسی است.
الکساندر پروخانوف، روزنامه نگار روسی: به تازگی از سفر به ایران بازگشتهام، من اینگونه برای خود نتیجه گیری کردم که آری، ایران معاصر بمب دارد. این بمب، همان سیمای جامعه و همان نظام اجتماعی و معنوی است که ایران پس از انقلاب اسلامی با آن وارد صحنه جهانی شده است. 12/11/1391
ایران نهمین کشور جهان در ساخت موشک های ماهواره بر است. در اجزای مختلف این موشک اعم از موتور، بدنه، هدایت و کنترل بیش از 10 هزار قطعه به کار رفته است. موشک سفیر حدود 22 متر طول، 25/1 متر قطر و 26 تن وزن دارد و دارای دو موتور مرحله اول و مرحله دوم است.
  • تعداد رکوردها : 88478