Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 213675
تاریخ انتشار : 26 تیر 1396 9:50
تعداد بازدید : 2606

قهرمانی ایران در رقابت های بین المللی «توکی ما» باکو

ایران قهرمان رقابتهای بین المللی رشته ورزشی رزمی – پهلوانی «توکی ما» در باکو شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ تیم جمهوری اسلامی ایران قهرمان رقابت های بین المللی رشته ورزشی رزمی – پهلوانی «توکی ما» در پایتخت جمهوری آذربایجان شد.
 در این رقابت ها که با حضور بیش از یکصد ورزشکار از 6 کشور ایران، جمهوری آذربایجان، روسیه، ترکیه، قرقیزستان و گرجستان در باکو برگزار شد تیم کشورمان با 10 نشان طلا و 8 نشان نقره به عنوان قهرمانی این رقابت های بین المللی دست یافت. تیم های جمهوری آذربایجان و گرجستان هم در این رقابت ها به ترتیب دوم و سوم شدند.
«سید  فرهاد حسینی» بنیانگذار رشته ورزشی رزمی – پهلوانی «توکی ما»  سطح این مسابقات را با توجه به نوپا بودن این رشته ورزشی بسیار خوب اعلام کرد و گفت با وجود اینکه تیم ایران با 18 ورزشکار در مقایسه با برخی از کشورها با تعداد کم در این رقابت ها حضور یافت اما درخشش خوبی داشت.
این رشته ورزشی در سال 1387 توسط «سید  فرهاد حسینی» ورزشکار کشورمان بنیانگذاری شده است و اکنون با گذشت کمتر از ده سال از فعالیت این رشته علاوه بر داخل کشور در کشورهای مختلف جهان هم مورد توجه جامعه ورزشی قرار گرفته است.
«حسن زمانی» رئیس سازمان جهانی «توکی ما» هم گفت مسابقات جهانی آینده این رشته ورزشی در روسیه و یا در ایتالیا  برگزار خواهد شد و هدف از برگزاری این مسابقات شناساندن و گسترش  این رشته ایرانی اسلامی و یافتن جایگاه آن در جهان است.
در حال حاضر 12 کشور عضو سازمان جهانی«توکی ما» هستند و هر سال بر تعداد کشورهای عضو این سازمان ورزشی افزوده می شود.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :