Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 213791
تاریخ انتشار : 27 تیر 1396 12:9
تعداد بازدید : 188

فرودگاه جزیره هندورابی به بهره برداری رسید

فرودگاه هندورابی با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: فرودگاه هندورابی صبح امروز با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ رضا جعفرزاده با یادآوری این که ساخت فرودگاه هندورابی از سال 92 آغاز شد، اظهار کرد: سازمان هواپیمایی کشوری مجوز بهره برداری از این فرودگاه را 11 تیرماه امسال صادر کرد.

وی افزود: طول باند  فرودگاه هندورابی 1480 متر است که با عرض 30 متر و شانه های 7.5  متری در هر یک از طرفین می تواند پذیرای هواپیماهای کوتاه برد و ظرفیت پائین و هلی پد (محل نشست و برخاست بالگرد) باشد.

وی تصریح کرد: فرودگاه مذکور تحت نظارت سازمان منطقه آزاد کیش است و برای جابجایی گردشگران بین جزیره هندورابی، کیش و بندرعباس مورد استفاده قرار می گیرد.

فرودگاه هندورابی دارای طول باند هزار و ۴۸۰ متر است و با عرض ۳۰ متر و شانه های ۷ و نیم متری در طرفین امکان پذیرش هواپیماهای سبک از نوع فوکر ۵۰ و ATR است.

تاکسی وی های ارتباطی به طول بیش از۲۱۲ متر، عرض ۲۳ متر به همراه شانه های ۷ و نیم متری در طرفین و اپرون یا پارکینگ هواپیماها به ابعاد ۸۰ در ۱۴۰و شانه های ۷ و نیم متری دو تا دور از جمله بخش های فرودگاه هندورابی است.

این فرودگاه  پیش از این در روز دوشنبه ۴ بهمن میزبان نخستین پرواز آزمایشی بود. در این پرواز یک فروند هواپیمای y۱۲  با ۱۸ مسافر از جزیره کیش به مقصد هندورابی پرواز کرد و پس از گذشت ۱۲ دقیقه در فرودگاه هندورابی به زمین نشست.





نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :