Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 213805
تاریخ انتشار : 27 تیر 1396 13:15
تعداد بازدید : 280

حمل آهن اسفنجی با خط آهن، نخستین بار در کشور

بارگیری نخستین محموله آهن اسفنجی در یکی از واحدهای فولاد سازی در اردکان یزد آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ با بارگیری نخستین محموله آهن اسفنجی در یکی از واحدهای فولاد سازی در اردکان و تخلیه آن در شرکت فولاد آلیاژی ایران حمل آهن اسفنجی از طریق ریل بطور رسمی در کشور آغاز شد.
مدیرکل راه آهن استان یزد گفت: هم اکنون روزانه ۵۰ هزار تن بار با خط اهن در اداره کل راه آهن استان یزد بارگیری و ۲۲میلیون تن بار نیز در محدوده استان یزد جابجا می شود.
داودی با بیان اینکه استان یزد در جایگاه نخست حمل بار ریلی در کشور قرار دارد افزود: امسال تاکنون حدود ۵ میلیون تن مواد اولیه از جمله سنگ آهن توسط راه آهن بارگیری شده و پیش بینی می شود تا پایان امسال بیش از 10 میلیون تن بار از طریق راه آهن به مقاصد مختلف کشور بارگیری شود.
مدیرعامل شرکت فولاد الیازی ایران هم گفت: با اغاز همکاری مشترک این شرکت با اداره کل راه آهن استان پیش بینی می شود تا پایان امسال بیش از ۵۰۰ هزار تن مواد اولیه و انواع محصولات از طریق خطوط ریلی جایجا شود.
قدیریان افزود: با بهره برداری از طرح توسعه این شرکت در واحد یزد یک ظرفیت حمل مواد اولیه و محصولات این شرکت تا سقف دو میلیون تن در سال افزایش می یابد.
وی کاهش هفت برابری مصرف سوخت، کاهش ترافیک و تصادفات جاده ای و همچنین کاهش مسائل زیست محیطی را از مهمترین مزایای استفاده از حمل و نقل ریلی برشمرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :