Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 216662
تاریخ انتشار : 14 مرداد 1396 11:58
تعداد بازدید : 276

ورود نخستین قطار به ایستگاه کرمانشاه

نخستین قطار از خط آهن در دست احداث غرب کشور وارد ایستگاه کرمانشاه شد.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛  شامگاه جمعه سیزده مرداد ؛ نخستین قطار از خط آهن در دست احداث غرب کشور که راه آهن مرکزی ایران را به شهر خسروی در مرز ایران و عراق متصل می کند ، وارد ایستگاه کرمانشاه شد.

طرح راه آهن غرب کشور به طول ۶۰۵ کیلومتر از ایستگاه سمنگان در استان اراک شروع و با عبور از حوالی شهرهای ملایر، نهاوند، کنگاور، صحنه، کرمانشاه، اسلام آباد غرب، گیلان غرب و قصرشیرین به مرز خسروی می رسد.
اجرای راه اهن غرب کشور از ۱۵ سال پیش آغاز شده ومردم کرمانشاه دست کم ۷ سال است که وعده افتتاح این پروژه را شنیده اند وعده ای که سال به سال به تعویق افتاد تا اینکه مردم این دیار شب گذشته (جمعه ۱۳ مرداد) صدای صوت قطار را در ایستگاه کرمانشاه شنیدند.
اما کرمانشاه ایستگاه آخر راه آهن غرب نخواهد بود و از ایستگاه کرمانشاه به بعد مرحله دوم راه آهن غرب آغاز خواهد شد که قطار را به مرز خسروی خواهد رساند و در صورت تحقق این امر ایران به مدیترانه متصل می شود.
عملیات زیرسازی مرحله دوم راه آهن غرب از کرمانشاه تا اسلام آبادغرب ۵۰ درصد پیشرفت داشته است.
اهمیت راه آهن غرب کشور به این دلیل است که بخشی از شبکه ی ریلی بین المللی به حساب می آید، بخشی از مسیری که به خط ابریشم معروف است و از بندر شانگ های در چین به بندر لاذقیه در سوریه می رسد.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :