Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 216828
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1396 9:59
تعداد بازدید : 275

خط 8 مترو به بهره برداری رسید

خط 8 مترو با حضور دکتر لاریجانی رئیس مجلس و شهردار پایتخت در ایستگاه مترو فرودگاه امام (ره) افتتاح شد.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛  این خط 8 مترو ادامه خط یک مترو است که فاز اول آن از ایستگاه شاهد تا ایستگاه شهر آفتاب به طول 4 کیلومتر در سال گذشته افتتاح و امروز از ایستگاه شهر آفتاب تا فرودگاه امام به طول 27 کیلومتر راه اندازی شد.
دکتر لاریجانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در خط 8 ایمنی و استانداردهای لازم در نظر گرفته شده است و ما از شهرداری تهران متشکریم زیرا خطوط مترو که در تهران به بهره برداری رسیده است کاری ماندگار و و زیرساختی برای شهر تهران شد.

بوق قطار خط 8 مترو به صدا درآمد
خط 8 مترو با گذشت دو سال از ساخت آن امروز به طول 27 کیلومتر از ایستگاه شهر آفتاب تا ایستگاه مترو فرودگاه امام (ره) به بهره برداری رسید.
درویش مدیرعامل شرکت مترو در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: ایستگاه مترو فرودگاه امام خمینی با طراحی منحصر به فرد به صورت رو زمینی و در مساحت 25 هزار متر مربع با 12 پله برقی و 8 آسانسور ساخته شده است.
وی گفت: در ساخت این خط 2 میلیون متر مکعب خاکبرداری، 40 هزار تن آرماتوربندی، 750 هزار متر مکعب بتن ریزی و 155 هزار متر مربع فنس کشی و 54 کیلومتر ریل گذاری شده است.
درویش افزود: در مسیر خط 8 برای سهولت ساکنان شهرک های اطراف 9 زیرگذر ایجاد شده است.
وی گفت: برای ارائه خدمات بهتر به مسافران فرودگاه حضرت امام 10 رام قطار وارد خطوط می شود که ارائه خدمات از فردا آغاز خواهد شد و با توجه به اینکه واگن های این خط در حال ساخت است هر ماه دو رام قطار وارد این خط خواهد شد.
درویش ادامه داد: با توجه به اینکه حجم مسافران در فرودگاه امام شب ها خواهد بود بنابر این این خط به صورت شبانه روزی کار انتقال مسافران را به مرکز شهر و همچنین به فرودگاه مهرآباد انجام خواهد داد.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :