Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 217030
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1396 10:11
تعداد بازدید : 232

زمانی که همه ما را تنها گذاشتند؛ رهبر، دولت و ملت ایران در کنار ما ایستادند

سید هاشم موسوی: زمانی که همه ما را تنها گذاشتند؛ رهبر، دولت و ملت ایران در کنار ما ایستادند و ما از گفتن این حقیقت هراسی نداریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری حوزه؛ سید هاشم الموسوی اظهار داشت: زمانی که همه ما را تنها گذاشتند؛ رهبر، دولت و ملت ایران در کنار ما ایستادند و ما از گفتن این حقیقت هراسی نداریم.

 سید هاشم موسوی سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نُجَباء در مراسم جشن پیروزی شهر استراتژیک "موصل" عراق اظهار داشت: داعش و تمامی تروریست ها بازیچه دست آمریکا و ائتلاف بین المللی هستند.

موسوی هدف از تشکیل داعش و گروه های تروریستی را تقسیم کشورهای منطقه و براندازی دولت های قانونی آنان توصیف کرد و افزود: اگر حشد شعبی در عراق نبود، دولت و پارلمانی هم در عراق وجود نداشت.

وی افزود: داعش و آمریکا به دنبال تخریب وجهه اسلام هستند و می خواهند به دنیا ثابت کنند که اسلام تروریست پرور است ولی ما اسلام حقیقی را به دنیا معرفی کردیم.

سخنگوی نُجَباء گفت: پیروزی موصل به یک منطقه جغرافیایی یا به یک گروه محدود نمی شود، این پیروزی متعلق به جهان اسلام است.

پیروزی عراق از فتوای مرجعیت شکل گرفت

موسوي با بیان اینکه "پیروزی ما از فتوای مرجعیت شکل گرفت" تاکید کرد: کشورهای عربی هیچ کمکی به ما نکردند و ما به تنهایی در برابر تروریست های جهانی ایستادیم.

وی خاطرنشان ساخت: زمانی که همه ما را تنها گذاشتند؛ رهبری، دولت و ملت ایران در کنار ما ایستادند و ما از گفتن این حقیقت هراسی نداریم.

سخنگوی نُجَباء با تاکید بر روحیه وحدت میان آحاد مردم عراق بیان کرد: ما با وحدت به پیروزی رسیدیم و اجازه نخواهیم داد دیگران این پیروزی را به نفع خود مصادره کنند.

موسوي مرحله بعد از آزادی موصل را مرحله ای بسیار سخت تر دانست و گفت: دشمنی که نتوانست با سلاح وارد بغداد شود، امروز با ترفندهای سیاسی در پی سیطره بر بغداد است. پس ما خواستار اصلاح بینیان های فکری هستیم که باعث تشکیل تروریسم می شوند.

وی به ابقای سازمان بسیج مردمی این کشور اشاره و تصریح کرد: من به کسانی که فکر می کنند حشد شعبی بعد از پیروزی بر داعش منحل خواهد شد، اعلام می کنم که حشد شعبی تحت فرماندهی فرمانده کل نیروهای مسلح است و برای همیشه حافظ امنیت عراق خواهد بود.

ضرورت کنار گذاشتن خائنان و فتنه جویان

سخنگوی نُجَباء با بیان اینکه "داعش، شیعیان را رافضی و اهل سنت را مرتد معرفی می کرد"،  از وقف سنی عراق خواست منبریانی را که به دنبال تغذیه تروریسم هستند، اخراج کند.

موسوي اضافه کرد: باید عراق را از نو بسازیم و ابتدا نقاب از روی تمام سیاستمدارانی که حامی تروریسم هستند برداشته شود و در دادگاه محاکمه گردند.

وی همچنین در مورد انتخابات پیش روی پارلمان عراق اظهار داشت: اهالی موصل و الانبار در انتخابات آینده باید فرزندان خود را به پارلمان بفرستند و مزدوران را از صحنه انتخابات دور کنند.

سخنگوی نُجَباء ضمن ردّ هرگونه معرفی نامزد در این رقابت، تاکید کرد: تنها به عنوان شهروند عراقی در انتخابات مشارکت داشته و به کاندیدای اصلح رای خواهیم داد.

وی در بخش پایانی سخنان خود نقش مرجعت عراق در پیروزی های رزمندگان بر تروریسم را ستود و اظهار داشت: از مرجع عالی قدر حضرت آیت الله سیستانی تشکر فراوان می کنم. ایشان با صدور فتوای جهاد کفایی از تمام اهالی عراق دفاع کرد و این فتوا برای دفاع از اهل سنت، مسیحیان و ایزدی های عراق بود.

سخنگوی نُجَباء ادامه داد: از رهبر معظم انقلاب اسلامی کمال تشکر را دارم و هحچنین از ملت و دولت ایران سپاسگزارم. ضمن اینکه «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان نیز ما را در رسیدن به اهدافمان یاری کرد که کمال تشکر را از ایشان دارم.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :