Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 217239
تاریخ انتشار : 23 مرداد 1396 12:6
تعداد بازدید : 304

جهش بلند ایران در تولید توربین های گازی

خوشبختانه تحولات خاصی در حوزه توربین های گاز و بخار از ۲۰ سال قبل در کشور آغاز شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت توربین ماشین خاورمیانه گفت: خوشبختانه تحولات خاصی در حوزه توربین های گاز و بخار از ۲۰ سال قبل در کشور آغاز شده و همچنان به سمت فتح قله های موفقیت در حال پیشروی است.
 حسن هلالی در برنامه «کالای ایرانی» رادیو اقتصاد افزود: انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران افزون بر ۵۰۰ عضو دارد که در سراسر کشور مشغول فعالیت هستند.
وی همچنین اظهارداشت: تولیدات تجهیزات صنعت نفت بسیار حساس و دقت فنی و مهندسی بالایی را می طلبد.
رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت توربین ماشین خاورمیانه ضمن اشاره به گروه مهندسی ماشین های دوارگفت: این گروه شامل ساخت قطعات، ادوات و تجهیزات توربین های گاز، بخار و کمپرسورهاست.
وی افزود: انجمن در این حوزه بیش از ۲۰ شرکت تخصصی دارد که در حوزه ساخت قطعات و پره های ناحیه داغ، قطعات محفظه احتراق، قطعات بیرینگ، ریخته گری (دقیق و خاص) و سایر موارد مشغول فعالیت هستند.
هلالی تصریح کرد: پره های ناحیه داغ بصورت ریخته گری تحت خلاء ساخته می شود و جزء تکنولوژی های برتر یا هایتک و بسیار پیچیده در سطح بالا در جهان است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: صنعت نفت، گاز و نیروگاه کشور از ۲۰ ساله قبل با برنامه ریزی مناسب وارد حوزه ساخت ماشین های دوار (توربین های دوار) یعنی گاز و بخار شده و توانسته است به همت متخصصان داخلی موفقیت های قابل توجهی در این حوزه است پیدا کند.
رییس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت توربین ماشین خاورمیانه افزود: شرکت مورد نظر از جمله شرکت های مهم در این حوزه است که با تلاش خستگی ناپذیر کارکنان خود توانسته با تحولی چشمگیر جایگاه ویژه ای در زمینه صنعت و اقتصاد کشور ارائه و همچنان با تکیه بر بنیه علمی، میراث گرانبهای تجربه پیشینیان و اراده استوار کوشش کند طلایه دار این صنعت عظیم باشد.
وی تصریح کرد: این گروه صنعتی افتخار دارد پروژهای بسیار متنوع و متعدد تخصصی را در صنعت نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهی و ... را با موفقیت به نتیجه و بهربرداری برساند.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :