Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 217395
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1396 12:49
تعداد بازدید : 384

نخستین لامپ های LED در کشور تولید شد

با راه اندازی نخستین کارگاه تولید لامپ های LED «اس ام دی» در شهرک صنعتی اشترجان فلاورجان، دانش فنی ساخت این فناوری در کشور بومی سازی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: این کارگاه 700 متری در زمینه تولید لامپ های LED اس ام دی با قابلیت طول عمر حدود 6 برابری در مقایسه با لامپ های کم مصرف موجود در بازار فعالیت می کند.

محمود سلیمانی فرایند تولید این فناوری از صفر تا 100 در این کارگاه، کاهش سه برابری مصرف برق، تجزیه پذیربودن، سازگار با محیط زیست و سلامت هر موجود زنده و شکسته نشدن در صورت اصابت به زمین را از مهمترین ویژگی های این فناوری برشمرد.

وی عمر لامپ های ال ای دی خارجی را کمتر و قیمت آن ها را بالاتر از این نوع لامپ های طراحی شده دانست وگفت: در این شرکت دانش بنیان با اضافه شدن اس ام دی به لامپ ها و حذف برد های قدیمی علاوه بر کاهش مصرف 2 برابری نسبت به نمونه های دیگر لامپ های ال ای دی عمراین لامپ ها تا 10 هزار ساعت بیشتر شده است.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان تنوع تولید این نوع لامپ های کم مصرف را تا 40 نمونه بیان کرد و افزود: سرپیچی، کارگاهی، لامپ های سیار و قاب های 60در 60 ازجمله لامپ های طراحی شده دراین کارگاه است.

محمود سلیمانی گفت: با راه اندازی این کارگاه تولیدی زمینه اشتغال 50 نفر به صورت مستقیم و 150 نفر به صورت غیرمستقیم فراهم شده است.

وی گفت: با راه اندازی خط جدید تولید لامپ های ال ای دی کارگاهی و سوله ای تا بهمن امسال دراین شرکت دانش بنیان علاوه بر افزایش سه برابری تولید این نوع لامپ ها زمینه اشتغال مستقیم 50 نفر دیگر فراهم می شود.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :