Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 217646
تاریخ انتشار : 30 مرداد 1396 12:59
تعداد بازدید : 206

رتبه نخست مازندران در حوزه آبزی پروری

مازندران با تولید بیش از 75 هزار تن در حوزه آبزی پروری رتبه نخست را داراست.
معاون توسعه آبزی پروری و بازسازی ذخایر شیلات ایران: مازندران با تولید بیش از 75 هزار تن در حوزه آبزی پروری رتبه نخست را داراست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛  معاون توسعه آبزی پروری و بازسازی ذخایر شیلات ایران در حاشیۀ نشست آشنایی با روش های بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان کشور در شیلات مازندران گفت: 5 گونه ماهی خاویاری و 7 گونه نیز از ماهیان استخوانی در دریای خزر رهاسازی شدند.
حسینعلی عبدالحی با بیان اینکه پارسال بیش از 350 میلیون قطعه ماهی و امسال نیز تا کنون، 300 میلیون قطعه ماهی در دریای خزر رهاسازی شده است افزود: با توجه به ممنوع بودن صید ماهیان خاویاری و مهم بودن تامین بچه ماهی خاویاری برای بخش خصوصی در حال حاضر بیش از 300 هزار فیل ماهی از یک تا 100کیلو گرم در مزارع پرورش ماهی خاویاری در مازندران وجود داشته که از این میزان پارسال 3 تن خاویار پرورشی استحصال و بیش از یک و نیم تن آن صادر و بقیه در داخل کشور مصرف شده است. 
معاون توسعه آبزی پروری و بازسازی ذخایر شیلات ایران با اشاره به افزایش تعداد مزارع پرورش ماهیان خاویاری به بیش از 80 مرکز در کشور گفت: مازندران در حوزه آبزی پروری با بیش از 75 هزار تن، رتبه نخست را در کشور از آن خود کرده است.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :