Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 217934
تاریخ انتشار : 4 شهریور 1396 15:45
تعداد بازدید : 306

کسب مقام توسط تیمهای ایرانی در مسابقات رباتیک تایوان

تیم هایی اعزامی ایران به مسابقات جهانی رباتیک فیرا در کشور تایوان خوش درخشیدند و موفق به کسب مقام های ارزشمند شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر؛ کاروان اعزامی ایران به مسابقات جهانی رباتیک فیرا در کشور تایوان، در چهارمین روز از مسابقات جهانی رباتیک فیرا ۲۰۱۷ که در شهر گائوشونگ کشور تایوان برگزار می شود، تیم رباتیک «دانش» از دبیرستان دوره اول دانش قلهک، در لیگ عملیات غیرممکن، مقام قهرمانی این دوره را کسب کرد. 

در همین لیگ نیز تیم رباتیک آرمان از موسسه فرهنگی آرمان از شهر مشهد موفق شد به مقام سوم همین لیگ دست یابد.

سروش صادق نژاد، رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) افزود: بیست و دومین دوره رقابت های جهانی رباتیک فیرا، از تاریخ ۱ الی ۵ شهریور ماه سال ۹۶ و با حضور ۱۰۶ تیم دانش آموزی از کشورهای مختلف دنیا در شهر گائوشونگ کشور تایوان در حال برگزاری است. 

وی افزود: این مسابقات همه ساله به میزبانی یکی از کشورهای دنیا و در جهت توسعه دانش رباتیک و هوش مصنوعی در بین نسل جوان دنیا برگزار شده و در آن پژوهشگران این حوزه با یکدیگر آخرین دستاوردهای خود را به اشتراک می گذارند.

رئیس اداره انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: در کنار برگزاری مسابقات رباتیک، کنفرانس بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی نیز همزمان با این رقابت برگزار شده و کشورها نیز به ارائه آخرین دستاوردهای خود می پردازند. 

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با توجه به پتانسیل خوب دانشمندان ایرانی، کمیته برگزاری مسابقات و فدارسیون جهانی رباتیک فیرا از حضور داوران و مسئولین لیگ ها از کشور ایران استفاده نموده و این امر باعث توسعه ارتباطات بین المللی کشور با سایر کشورهای صاحب سبک این حوزه می شود.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :