Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 218256
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1396 12:7
تعداد بازدید : 209

100 بز شبیه سازی شده تحویل کارفرمایان شد

100 بز سانن شبیه سازی شده پژوهشگاه تحویل کار فرمایانی شد که در حوزه دامهای مزرعی فعالیت داشتند.
رئیس پژوهشگاه رویان با اشاره به مهمترین فعالیت های این مجموعه تحقیقاتی در یکسال گذشته، گفت: 100 بز سانن شبیه سازی شده این پژوهشگاه تحویل کارفرمایانی شده است که در حوزه دام های مزرعی فعالیت داشتند.
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛  دکتر حمید گورابی روز شنبه در نشست خبری هیجدهمین کنگره بین المللی پزشکی تولید مثل در پژوهشگاه رویان با اشاره به فعالیت محققان در پژوشگاه رویان اصفهان اظهار کرد: این محققان تاکنون پیشرفت های خوبی در زمینه شبیه سازی حیوانات انجام داده اند و پیش بینی می شود که از چند حیوان آزمایشگاهی دستکاری ژنتیکی شده که با همکاری وزارت بهداشت صورت گرفته است، در آینده نزدیک رونمایی شود.
گورابی به افتتاح مجتمع تولید سلول نیز اشاره کرد و افزود: این مجتمع در یک تا دو ماه آینده افتتاخ خواهد شد تا تولید سلول با کیفیت بالا و استاندارد انجام گیرد، کار آزمایشی این مجتمع تا هفته آینده آغاز خواهد شد.
وی همچنین درباره تولید فاکتورهای رشد در یک شرکت دانش بنیان در کشور گفت: یک شرکت دانش بنیان در زمینه تولید فاکتورهای رشد بیوتکتوژیک فعالیت می کند .این شرکت توانست از طریق زیست فناوری، تعدادی فاکتورهای رشد را که تا پیش از این از خارج کشور تهیه می کردیم، تولید کند.
رییس پژوهشگاه رویان ادامه داد: این شرکت توانسته ۲۱ فاکتور رشد را تولید کند و با این اقدام سرعت تحقیقات سلول های بنیادی که نیازمند این فاکتور هستند، بیشتر خواهد شد.
وی بیان کرد: این شرکت دانش بنیان توانست آنزیم خاصی را که در آزمایشات مولکولی و تشخیصی مورد استفاده قرار می گیرد، تولید کند. حال این آنزیم به مرحله ای رسیده است که می توان آن را روانه بازار کرد.
گورابی در خصوص فعالیت شرکت فناوری های بن یاخته رویان گفت: فعالیت اصلی این مجموعه ذخیره سازی و استفاده از خون بند ناف است. اعضای این مجموعه از ۸۰ هزار نفر گذر کرده است.
وی ادامه داد: این بانک منبع بسیار خوبی برای درمان بیماری های صعب العلاج مانند سرطان خونی و تالاسمی شده است که می تواند کاربردهای خوبی داشته باشد. سال گذشته بیش از ۱۵ بیمار از منابع بانک های عمومی و خصوصی درمان شدند.
وی در خصوص کندی فعالیت بیمارستان سلول درمانی گفت: این مرکز درمانی علیرغم برنامه ریزی های انجام شده همچنان به صورت کند به پیش می رود که مهمترین دلیل این امر کمبود اعتبارات ساخت است، خیرین کمک هایی در این زمینه کرده اند ولی کمک ها به حدی نیست که این پروژه را بشود به اتمام رساند.
گورابی ادامه داد: سعی شده از سرمایه گذاری خارجی برای این کار استفاده شود.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :