Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 218257
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1396 12:12
تعداد بازدید : 175

ایران در حوزه تصویربرداری 3بعدی قلب و عروق در منطقه پیشرو است

ایران در زمینه پرینت سه بعدی قلب و عروق در منطقه پیشرو است از اینرو توریسم درمانی برای کشور می باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛  نماینده ایران در هیات اجرایی انجمن تصویربرداری قلب و عروق آسیا (ASCI) گفت: ایران در زمینه پرینت سه بعدی قلب و عروق در منطقه پیشرو است، از این رو پیگیری مقوله توریسم درمانی و ارائه خدمات به بیماران در منطقه به تحقق گسترش این نوع گردشگری در کشور کمک می کند.
دکتر زهرا علیزاده ثانی روز دوشنبه درحاشیه برپایی کارگاه تخصصی پرینت های سه بعدی در جراحی قلب و عروق به خبرنگار علمی ایرنا گفت: تا جایی که من اطلاع دارم مقوله این پرینت ها اصلا در منطقه خاورمیانه وجود ندارد و حتی مراکز پیشرفته MRI قلب هم در منطقه بسیار محدود هستند، اما ما در ایران از این امکان بهره مند هستیم.
وی اظهار کرد: ممکن است مراکز محدود تحقیقاتی پرینت سه بعدی قلب و عروق در منطقه خاورمیانه وجود داشته باشد، اما استفاده از این فناوری پیشرفته برای تشخیص و درمان در منطقه رایج نیست.
استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار کرد: درحال پیگیری برگزاری سمینارهای آموزشی برای منطقه خاورمیانه در کشور هستیم تا محققان کشورهای اطراف، به جای حضور در سایر کشورها برای گذراندن این دوره های آموزشی به ایران عزیمت کنند.
متخصص قلب و عروق ادامه داد: پیگیری های اولیه در این زمینه انجام گرفته و امیدواریم تا یکسال آینده، دوره های آموزش های منطقه خاورمیانه در ایران و به خصوص در بیمارستان امید برگزار شود که این کار اعتباری برای کشور است.
علیزاده اعلام کرد: پرینت سه بعدی به خصوص در رشته های پزشکی از جمله قلب و عروق موضوع جدیدی است و برخی از مراکز پیشرفته دنیا هم آن را به راحتی در دسترس ندارند. کشور ما خیلی زود به این بخش برای استفاده تشخیصی بیماران پرداخته است.
وی گفت: استفاده بالینی پرینت سه بعدی قلب و عروق در مراکز خاص در کشورهای پبشرفته رخ داده و پرینت بافتی دریچه های قلب در این مراکز خاص تولید شده است.
وی اظهار امیدواری کرد: طی پنج تا 10 سال آینده، در کشور از مرحله تشخیصی در این حوزه خارج شده و وارد موضوع مقوله درمانی به واسطه این فناوری شویم.

**تعرفه پرینت های سه بعدی در حوزه قلب و عروق به زودی اعلام می شود
وی اظهار کرد: تعرفه پرینت سه بعدی در کتاب ارزش نسبی درج شده و به احتمال فراوان به زودی ابلاغ خواهد شد.
علیزاده بیان کرد: بیمه ها هزینه پرینت سه بعدی قلب و عروق را پذیرفته اند. هرچند این تعرفه خیلی کمتر از هزینه های این کار می باشد، اما می تواند کمک موثری برای تشخیص و درمان بیماری های قلب و عروق در سطح کشور باشد.
متخصص فلوشیپ و تصویربرداری قلب و عروق گفت: پوشش بیمه ای این موضوع کمکی موثر به بیماران است تا این خدمت در اختیار عموم مردم قرار گیرد و تصویربرداری سه بعدی به دلیل موضوعات هزینه ای محدود به افراد خاص نشود.
کارگاه تخصصی پرینت های سه بعدی در جراحی قلب و عروق با حضور جمعی از متخصصان این حوزه امروز ( 6 شهریور ماه) در بیمارستان امید برگزار شد.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :