Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 218258
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1396 12:16
تعداد مشاهدات : 165

رتبه اول ایران در رشد علمی با افزایش 18 درصدی انتشار مقالات

بیشترین رشد علمی بین 30 کشور اول جهان در سال گذشته با رشد 18 درصدی مربوط به ایران بوده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت که بیشترین رشد علمی بین 30 کشور اول جهان در سال گذشته با رشد 18 درصدی تعداد مقالات علمی منتشر شده مربوط به جمهوری اسلامی ایران بوده است .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛  سورنا ستاری عصر روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه مازندران افزود : در حال حاضر در زمینه مقالات پایگاه علمی استنادی ' آی اس آی ' حایز رتبه 16 هستیم و در ماههای اخیر در این زمینه نیز روند رو به رشد داشته ایم.
وی گفت : در زمینه نانو هم با شیب کنونی در حال ارتقا به رتبه چهارم قرار داریم که تا پایان سال محقق می شود و در رشته های مهندسی هم جزو 10 کشور اول دنیا از نظر تعداد مقالات هستیم .
ستاری مشکلات عمده کشور در بخش مقالات و رشد علمی را مربوط به حوزه های علوم انسانی دانست و تاکید کرد : این مشکل هم با سیاستگذاری در وزارت علوم در یک دوره سه تا چهار ساله قابل حل است و لازم است مقالاتی قابل دفاع در این بخش افزایش یابد.
وی با اشاره به حمایت جدی دولت از طرح های نوآورانه علمی ، افزود : دو طرح تصفیه شیرابه ها و ایجاد پلاسما از زباله های بیمارستانی با فناوری داخلی از جمله نوآوری ها با توجیه اقتصادی در حوزه زباله است.
** فروش 40 هزار میلیاردی شرکت های دانش بنیان
معاون رئیس جمهوری همچنین از فعالیت بیش از سه هزار و 100 شرکت دانش بنیان در کشور خبر داد و فروش سالانه محصولات این شرکت ها را 400 میلیارد ریال اعلام کرد.
وی با اعلام این که بیش از 500 شرکت دانش بنیان فعال در کشور صنعتی هستند ، گفت که در قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان ، بیش از 120 خدمت در بخش های آموزشی در نحوه فعالیت ، کمک های مالی، اعتبارسنجی و قیمت گذاری به آنها ارائه می شود.
ستاری بزرگ ترین مشکل اشتغال کشور را مربوط به محیط کسب و کار به واسطه شلوغی و تعدد مجوزها دانست و افزود : به عنوان یک دولت تفتی با تعداد زیادی کارمند و قانون و مقررات مواجهیم که نیاز به اصلاح دارد.
وی ادامه داد : در عین حال نحوه تامین مالی شرکت عای دانش بنیان و تغییرات در محیط کسب و کار و در کنار آنها نهادهایی برای قیمت گذاری شرکت ها لازم است.
**بومی شدن تکنولوژی حل معضل شیرابه و پسماند زباله
معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه مشکل زباله شهرهای شمالی بحث جدی است ، گفت : این مشکل با بومی شدن تکنولوژی پلاسما برای حل شیرابه و دفع بهداشتی زباله قابل حل است.
وی با بیان اینکه اکنون سایت زباله سوز ساری و نوشهر در استان مازندران با همکاری بنیاد نخبگان استان در حال اجرایی شدن است، ادامه داد : جهت گیری در حل این مشکل صحیح و درست است .
ستاری با اشاره به اینکه بنیاد نخبگان مازندران تصفیه شیرابه زباله را از طریق فناوری پلاسما حل کرده و برای زباله عفونی بیمارستانی نیز تکنولوژی جدیدی را به دست آورده ایم ، گفت : این تکنولوژی تا سه ماه آینده در بیبمارستان بابل استان مازندران عملیاتی و پیاده سازی می شود.
وی افزود : زباله و شیرابه آن بحث جدی دولت است و وزارت کشور نیز در حمایت از شهرداری های کشور آماده است.
ستاری از شکل گیری و فعالیت جدی کمیته مشترک حل زباله بنیاد ملی نخبگان با وزارت کشور در دولت یازدهم خبر داد و گفت : توسعه تکنولوژی اقتصادی کردن زباله در معاونت علمی در حال پیاده سازی است.
وی افزود : باید مدل اقصتادی برای حل زباله تهیه کنیم و مدل اقتصادی زباله با حمایت دولت عملیاتی می شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، همزمان با سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به مازندران چندین طرح عمرانی و زیربنایی از جمله 63 طرح کشاورزی و 12 طرح برقی در این استان به بهره برداری رسید.
شرکت در جلسه شورای اداری هم از دیگر برنامه های ستاری در سفر یک روزه به مازندران بود.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :