Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 218383
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1396 15:5
تعداد بازدید : 193

آسمان ایران امن ترین آسمان جنوب غرب آسیا است

همین امن بودن باعث شده تا بسیاری از هواپیماها و کشورها خطوط هوایی خود را به سمت ایران بچرخانند و امروز شاهدیم که از فضای کشور ما استفاده می شود که افتخار بزرگی برای کشور است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه آسمان ایران امن ترین آسمان جنوب غرب آسیا است گفت: امروز بسیاری از هواپیماهای خارجی مسیر خود را به سمت آسمان امن ایران تغییر می دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛  سردار سرلشکرمحمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به تغییرات و نوع تهدیداتی که علیه جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتاده است و اینکه هنوز تهدیدات موشکی هر چند اندک به ایران وجود دارد چند سالی است که پدافند هوایی در اولویت کل نیروهای مسلح قرار گرفته است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: طرح ها و برنامه هایی که وجود دارد جهت ساخت سامانه های بروز دنیا در کشور است تا بتواند به تهدیدات فرامنطقه ای پاسخ دهد و به عنوان ابزاری جهت پیش دستی برای تهدیدات باشد.

سرلشکر باقری افزود: برای این پیش دستی همه گونه امکانات برنامه ریزی شده و امروز این در اولویت قرار گرفتن جای خود را در آموزش، اعتبارات و نیروی انسانی پیدا کرده است. امروز همه مدیران نیروهای مسلح به اولویت قرارگاه پدافند هوایی توجه دارند و این قرارگاه  توانسته با در اختیار گرفتن توانایی های بالای پدافند هوایی ارتش و سپاه با اتحاد و وحدت و برادری و همکاری و هم افزایی به نحو احسن از تمام امکانات استفاده کند.

وی ادامه داد: به لطف خدا تحقیقات خوبی در خط پدافند هوایی انجام شده و ما دیگر دچار عقب ماندگی نیستیم و امروز می توانیم به جرأت بگوییم که قرارگاه پدافند هوایی با توجه به امکاناتی که در دو بازوی قدرتی کشور یعنی سپاه و ارتش وجود دارد و توان صنعت دفاعی و وجود کاربران و رزمندگان خوب و سخت کوش در اقصی نقاط کشور فضای آسمان کشور امن است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید به این موضوع که آسمان ایران امن ترین آسمان در منطقه پرآشوب جنوب غرب آسیا است، خاطرنشان کرد: همین امن بودن باعث شده تا بسیاری از هواپیماها و کشورها خطوط هوایی خود را به سمت ایران بچرخانند و امروز شاهدیم که از فضای کشور ما استفاده می شود که افتخار بزرگی برای کشور است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :