Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 218450
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1396 11:51
تعداد مشاهدات : 181

ایران در تمامی رشته های علمی دنیا، بهترین متخصصان را دارد

ما در تمام رشته های دنیا بهترین متخصصان را داریم و باید از وجود آن ها استفاده کنیم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ دانشمند ایرانی در زمینه جراحی مغز و اعصاب گفت: ما در تمام رشته های دنیا بهترین متخصصان را داریم و باید از وجود آن ها استفاده کنیم.

 پروفسور مجید سمیعی با حضور در جمع مسئولان و مردم خراسان شمالی در محل بیمارستان امام حسن(ع) بجنورد با بیان اینکه من آینده کشور را بزرگ می بینم، افزود: ایران می تواند قدرت بزرگ خود را در زمینه تحقیقات به دنیا نشان دهد.

وی با اشاره به دانشمندان بزرگ ایرانی ادامه داد: ما در تمام رشته های دنیا بهترین متخصصان را داریم و باید از وجود آن ها استفاده کنیم.

پروفسور سمیعی با اشاره به اینکه من در طول دوران زندگی خود از دو مورد کناره گیری کرده ام، اظهار کرد: یکی از این موارد سیاست بوده است و اگر خدای ناکرده شخصی، من را به سیاست ارتباط دهد، دشمن من و ایران است و قصد دارد اجازه ندهد که من با مردم به راحتی ارتباط داشته باشم.

سمیعی عدم حضور در فعالیت های اقتصادی را مورد دوم بیان کرد و توضیح داد: هر کاری که برای ایران و ملت ایران انجام داده ام، به صورت داوطلبانه بوده است و بی نیازی من، پاسخ خداوند بوده است.

وی از مردم درخواست کرد که هر کسی در فکر این باشد که استاندار این استان باشد و منتظر آن ننشیند که فقط استاندار برای آن ها کاری انجام دهد.

سمیعی تصریح کرد: اگر پدر، مادر و فرزندان ارتباطی قلبی با یکدیگر نداشته باشند، خوشحال نخواهند بود و یکی از بزرگترین قدرت هایی که ملت ایران از آن برخوردار است، تربیت خانوادگی است.

وی تصریح کرد: پدر و مادران ایرانی بعد از تولد فرزندانشان، تمام زندگی خود را به پای تربیت آن ها می گذارند و این مساله ای است که به این شدت در سایر کشورها دیده نمی شود.

دانشمند ایرانی در زمینه جراحی مغز و اعصاب با اشاره به دیدار خود با دانشجویان خراسان شمالی در بعد از ظهر امروز گفت: این نوید را به دانشجویان خواهم داد که آیندگان چه انتظاری از آن ها خواهند داشت و آن ها چه کارهایی را باید برای آینده انجام دهند.

وی افزود: ایران پیش قراول علم و دانش در تمام دنیا بوده است و زمانی که در اروپا اثری از علم و دانش نبود، اساتید بزرگی در ایران حضور داشتند، اما باید در زمان حال حاضر خجالت بکشیم که چرا دیگر مانند آن زمان نیستیم.

وی تاکید کرد: مسئولان کشوری و اعضای هیات علمی دانشگاه ها مسئول هستند تا به تربیت آینده سازان این مرز و بوم بپردازند و هر قدمی که برمی داریم زمانی مورد رضای خداوند قرار می گیرد که موجب موفقیت خود و 10 نفر دیگر باشد و این فرمول راحت ترین فرمول برای پیشرفت انسان هاست.

سمیعی با تاکید بر اینکه این آمادگی وجود دارد که کار فوق العاده در بجنورد انجام شود، گفت: درخواست من این است که پروژه ها در قالب کاغذ باقی نمانند و برای انجام پروژه ها همه موافقت کرده و وارد عرصه عمل شوند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون هر کاری را که در پیش گرفته ام، به ثمر رسانده ام و هیچ وقت هیچ کاری را بدون نتیجه رها نکرده ام.

سمیعی توضیح داد: زمانی که دبیر فدراسیون جهانی جراحان مغز و اعصاب دنیا  بودم، از معاونان خود درخواست کردم تا گزارشی ارائه دهند که در قاره آفریقا چند پزشک متخصص مغز و اعصاب وجود دارد و طبق گزارشات ارائه شده در آفریقا با یک میلیارد جمعیت فقط 74 جراح مغز و اعصاب وجود داشت و سپس متوجه شدم که میزان مرگ و میر ناشی از نبودن پزشک متخصص مغز و اعصاب سه برابر بیماری ایدز بوده است و سپس نسبت به تربیت نیروی جراح متخصص مغز و اعصاب در این منطقه اقدام کردیم.

وی گفت: با تربیت یک جراح متخصص مغز و اعصاب در نیجریه، هم اکنون 200 تخت جراحی مغز و اعصاب زیر دست این پزشک متخصص وجود دارد.

بر اساس این گزارش، در پایان این جلسه لوح شهروند افتخاری به پروفسور سمیعی اعطا شد.

همچنین از تندیس پروفسور سمیعی در بوستان ملی «بش قارداش» رونمایی شد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :