Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 218689
تاریخ انتشار : 15 شهریور 1396 9:57
تعداد بازدید : 204

خط تولید انبوه داروی ضد سرطان نانویی راه اندازی شد

خط تولید داروی ضد سرطان نانویی سینادوکسوزوم برای درمان سرطان پیشرفته سینه، تخمدان و پوست با ظرفیت تولید سالانه ۵۰۰ هزار ویال افتتاح شد. در حال حاضر مشابه خارجی سینادوکسوزوم در کشورهای امریکا، بلژیک و هند تولید می شود.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ داروی نانویی ضد سرطان تزریقی سینادوکسوزوم توسط شرکت دانش بنیان اکسیر نانو سینا به میزان ۱۲ هزار ویال در سال تولید می شود و از ظرفیت های دیگر این خط در آینده نزدیک برای تولید نانوداوهای دیگر استفاده خواهد شد.

در حال حاضر مشابه خارجی سینادوکسوزوم در کشورهای امریکا، بلژیک و هند تولید می شود.

مهناز قمی، مجری طرح با اشاره به راه اندازی خط تولید این دارو گفت: سایت تولید داروهای ضد سرطان نانویی تزریقی برای اولین بار در کشور با استفاده عمده از دستگاه ها و تجهیزات ساخت ایران ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه این خط تولید یک خط تولید چند منظوره برای تولید داروهای خاص ضد سرطان بر اساس فناوری نانو است، خاطر نشان کرد: این اقدام ضمن جلوگیری از خروج ارز و ایجاد اشتغال، برای صنعت داروهای نانویی ارزش افزوده به همراه خواهد داشت.

قمی با بیان این که هر ویال این دارو در آمریکا ۷۰۰ دلار قیمت گذاری شده است، اظهار کرد: با تولید انبوه داروی سینادوکسوزوم در کشور بیماران سرطانی هزینه کمتری برای درمان پرداخت می کنند، به گونه ای که ۹۰ درصد از هزینه دارو از سوی شرکت های بیمه و ۱۰ درصد آن از سوی بیمار پرداخت خواهد شد.

به گفته این محقق، این دارو از سال ۹۱ توسط خط تولید یکی از شرکت های تولیدکننده داروهای ضد سرطان در کشور تولید می شد، اما با بهره برداری از این خط تولید، داروهای ضد سرطان نانویی تزریقی مطابق با استانداردهای بالای بین المللی بصورت انبوه تولید خواهند شد.

داروی ضد سرطان نانویی سینادوکسوزوم برای درمان سرطان پیشرفته سینه، تخمدان و پوست تولید شده و خط تولید این دارو با ظرفیت تولید سالانه ۵۰۰ هزار ویال افتتاح شده است.

ارزش راه اندازی سایت تولید داروهای ضد سرطانی نانویی تزریقی بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال بوده است و شرکت دانش بنیان تولیدکننده داروی ضد سرطان سینادوکسوزوم در نظر دارد در آینده از این سایت برای تولید ۴ داروی ضد سرطان لیپوزوم تزریقی مبتنی بر فناوری نانو استفاده کند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :