Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 218718
تاریخ انتشار : 15 شهریور 1396 13:37
تعداد بازدید : 215

موفقیت چشمگیر ایران در کنترل و درمان هپاتیت B

رئیس انجمن جهانی هپاتیت B گفت: نقش ایران در کنترل و درمان این نوع از هپاتیت مثال زدنی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛  پروفسور رابرت گیش در هفتمین کنگره هپاتیت تهران افزود: ارائه آموزش، واکسیناسیون و غربالگری در جهت پیشگیری از هپاتیت امری ضروری است و ایران کشوری سرآمد در حوزه پیشگیری و کاهش ابتلا به هپاتیت است.

وی گفت: در کشورهای شرقی هپاتیت B شایع تر از هپاتیت C بوده است و این مسئله در کشورهای غربی برعکس است، برای مثال در کشورهایی همچون هند، چین و تایوان بیشترین دلیل هپاتیت، انتقال از طریق مادر به نوزاد است. 

رئیس انجمن جهانی هپاتیت B با تأکید بر ضرورت توجه به سلامت خون و غربالگری جهت شناسایی و تشخیص هر چه سریع تر هپاتیت گفت: ایران توانسته است از طریق تشکیل کمپین های مختلف حدود ۲ هزار نفر را آزمایش و برای آزمایش های مربوطه آن ها را معرفی کند و این رویکرد بسیار مؤثری به شمار می رود. 

وی با بیان اینکه آموزش، واکسیناسیون و غربالگری از برنامه ها در انجمن جهانی هپاتیت است ادامه داد: علی رغم اینکه جنگ کشورهایی از منطقه خاورمیانه همچون یمن، سوریه، عراق و افغانستان را درگیر کرده است، ولی در ایران آمار هپاتیت B پایین است.
 
گیش ادامه داد: از طرفی ایران موفق شده است در حوزه فراهم آوری داروهای مربوط به هپاتیت گام های مؤثری بردارد و در واقع با مجموعه اقدامات صورت گرفته، این کشور خواهد توانست سرآمد منطقه و برخی از کشورهای دیگر جهان در ریشه کن کردن هپاتیت و کاهش شیوع آن باشد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :