Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 218883
تاریخ انتشار : 20 شهریور 1396 8:36
تعداد مشاهدات : 202

استان اصفهان در تولید 5 محصول گوشتی و لبنی رتبه نخست کشور را داراست

استان اصفهان رتبه اول تا پنجم تولید محصولات باغی و دامی کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از روزنامه کیهان؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: استان اصفهان رتبه اول تا پنجم تولید محصولات باغی و دامی کشور را به خود اختصاص داده است.
  محسن کریمیان افزود: استان اصفهان در تولید ماهیان زینتی، گوشت بوقلمون، تعداد واحدهای مرغداری گوشتی، تولید گل شب بو، گل، شیر و امثال آن رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به اینکه پنج میلیون و 680 هزار هکتار از زمین های استان اصفهان قابل کشت است، افزود: سه درصد زمین های کشاورزی قابل کشت کشور در این استان وجود دارد اما 6 درصد محصولات کشاورزی کشور در این استان تولید می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به بهره برداری از 303 پروژه کشاورزی طی هفته دولت در این استان خاطرنشان کرد: این پروژه ها در مجموع 610 میلیارد ریال اعتبار به خود اختصاص داده است که تثبیت شغل برای یک هزار و 743 نفر و ایجاد فرصت جدید شغلی برای 993 نفر را به دنبال دارد.
303 پروژه بخش کشاورزی در مجتمع اصفهان کشت وابسته به موسسه خیریه همدانیان اصفهان واقع در بخش میمه به صورت نمادین به بهره برداری رسید.
برای اجرای 303 طرح کشاورزی استان اصفهان بالغ بر 161 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.
154 طرح مربوط به امور فنی مهندسی و آب و خاک، 47 طرح مرتبط با تولیدات دام، طیور و آبزیان، 50 پروژه در صنایع گیاهی، 3 طرح در صنایع کشاورزی، 48 طرح در امور عشایر و یک طرح در سایر موضوعات اجرا شده است.
گستره این طرح ها در تمامی شهرستان های استان اصفهان است و 9 هزار و 844 خانوار نیز از این طرح ها به طور مستقیم و غیرمستقیم بهره مند می شوند. 46 درصد از هزینه اجرای این طرح ها از منابع دولتی ملی و استانی تامین شده و مابقی مربوط به بخش خصوصی است.
از حیث تعداد طرح های کشاورزی که به مناسبت هفته دولت در استان اصفهان به بهره برداری رسید، شهرستان اصفهان با 36 طرح و از لحاظ وسعت و حجم سرمایه گذاری، شهرستان فریدونشهر با 820 هکتار و 9/7 میلیارد تومان بیشترین پروژه ها را به خود اختصاص دادند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :