Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 220947
تاریخ انتشار : 13 مهر 1396 9:17
تعداد مشاهدات : 278

تیم دانشگاه امیرکبیر رتبه اول رشته پوستر مسابقات کمیکار را کسب کرد

تیم خودروهای شیمیایی الکترونیکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر مقام قهرمانی در رشته پوستر را در مسابقات جهانی خودروهای کمیکار/chem-e- carکسب کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛  تیم ثامن این دانشگاه متشکل از مهدی کریم زاده، امیرمحمد فتحی، حسین حسن زاده دانشجویان مهندسی شیمی و مجتبی اولیاثانی دانشجوی رشته مکانیک این دانشگاه و به سرپرستی دکتر کشاورز مروجی در مسابقات جهانی کمیکار 2017 chemical electrical car بارسلونای اسپانیا شرکت کردند.

کریم زاده روز دوشنبه به خبرنگار علمی ایرنا گفت: تیم ثامن دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رشته پوستر مقام قهرمانی و در رشته عملکرد مقام چهارم را تاکنون کسب کرده است ولی جایگاه تیم در مجموع دو رشته هنوز معلوم نیست.
از سوی دیگر براساس اعلام رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر، جام قهرمانی و گواهی بهترین عملکرد خودرو در مسابقات کمیکار 2017 به تیمی مشترک از دانشجویان این دانشگاه و دانشگاه علمی کاربردی استان بوشهر تعلق گرفته است.
کمیکار مسابقه خلاقانه دانشجویی برای دانشجویان رشته مهندسی شیمی است که سالانه در جهان برگزار می شود.
شرکت کنندگان در این مسابقه باید خودروهایی با ابعاد مشخص بسازند تا بتواند مسیر تعیین شده را طی کنند و خودروهای ساخته شده قادر به حمل میزانی از آب باشند.
همچنین شرکت کنندگان باید برای هر خودرو یک پوستر نیز ارائه دهند که نشان می دهد منبع نیروی خودرو از کجا تامین می شود، بعضی از عناصر اصلی طراحی خودرو در آن مشخص باشد و مزایای آن برای محیط زیست چیست؟ داوران به این پوسترها بر اساس چهار عامل امتیاز می دهند.
همچنین نیروی پیش راننده این خودروها باید یک ماده شیمیایی باشد که محیط زیست را آلوده نکند؛ به گونه ای که هیچ گاز یا مایع دیده شدنی را پدید نیاورد و هیچ باتری تجاری در ساخت آن ها به کار نرفته باشد.
این مسابقات به همت انجمن شیمی امریکا هر ساله برگزار می شود و
اولین دوره این مسابقات سال 1999 در دانشگاه میشیگان آمریکا برگزار شد.
موسسه علم و فناوری کره سال گذشته میزبان این مسابقات بود و تیم دانشجویان کره ای توانستند عنوان قهرمانی را کسب کنند.
این مسابقات همراه با برگزاری دهمین کنگره جهانی مهندسی شیمی و یازدهمین کنگره مهندسی شیمی اروپا و چهارمین کنگره زیست فناوری کاربردی است که بعد از دو روز اول آغاز می شود و تا 5 اکتبر (13 مهر) ادامه خواهد داشت.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :