Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 221082
تاریخ انتشار : 15 مهر 1396 10:24
تعداد مشاهدات : 140

دستیابی به دانش فنی ساخت دستگاه های آزمایشگاهی مهندسی برق

دستیابی به دانش فنی ساخت دستگاه های آزمایشگاهی مهندسی برق . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ رییس دانشکده مهندسی برق دانشگاه تفرش از دستیابی دانش آموختگان این دانشگاه به دانش فنی ساخت تجهیزات آزمایشگاهی رشته مهندسی برق کنترل خبر داد.

 دکترپیشوایی در این باره گفت: سه آزمایشگاه «کنترل صنعتی»، «ابزار دقیق» و «کنترل دیجیتال» رشته مهندسی برق کنترل دانشگاه تفرش با دانش فنی دانش آموختگان و دانشجویان این دانشگاه طراحی، تجهیز و راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه این آزمایشگاه ها با امکانات مالی دانشگاه و با بهره برداری از دانش و تجربه موجود تجهیز شده است، افزود: با ساخت این تجهزات ضمن صرفه جویی ارزی قابل توجه، در زمان و قیمت تمام شده نیز صرفه جویی شده است؛ زیرا هزینه تمام شده تجهیز این آزمایشگاه ها یک دهم خرید نمونه خارجی آن است.

پیشوایی فرآیند تکمیل و تجهیز این آزمایشگاه ها را مصداق بارز اقتصاد مقاومتی دانست و یادآور شد: با تلاش دانش آموختگان و تزریق آرام منابع مالی توانستیم در مدت 6 ماه این تعداد سیستم را به صورت مدرن طراحی کرده و ساخت آنها را نیز به اتمام برسانیم و در آغاز ترم جدید تحصیلی از این سه آزمایشگاه بهره برداری کنیم.

رئیس دانشکده مهندسی برق دانشگاه تفرش ادامه داد: بسیاری از دانشگاه ها و صنایع کشور نیازمند چنین دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی هستند که دانشگاه تفرش آمادگی دارد تا برای در قالب ساخت این تجهیزات و برگزاری دوره های آموزشی از این خدمات بهره مند شوند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :