Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 223238
تاریخ انتشار : 1 آبان 1396 12:25
تعداد بازدید : 169

خودکفایی ۸۰ درصدی ایران درساخت تجهیزات جایگاه سی ان جی

در بخش تامین تجهیزات جایگاه های عرضه سی ان جی به میزان ۸۰ درصد به خودکفایی رسیده ایم.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: در بخش تامین تجهیزات جایگاه های عرضه سی ان جی به میزان ۸۰ درصد به خودکفایی رسیده ایم.

 منصور ریاحی با اشاره به وظایف جدید وزیر نفت برای شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت :در این خصوص شرکت های زنجیره ای توزیع سوخت (برند)، حق العمل کاری، احداث جایگاه های کوچک و سوخت رسانی سیار مشخص کرده، این شرکت برنامه های راهبردی خود را پیاده سازی کرده ایم.
وی با اشاره ذخیره سازی مطلوب فرآورده های نفتی، تصریح کرد: باتوجه به پروژه های انجام شده در انبارهای نفت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، حدود 12 میلیارد لیتر فرآورده های نفتی را ذخیره سازی کردیم.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به طرح های انجام شده در واحد مهندسی شرکت، گفت: طرح های کهاب و دیسپچینگ بخشی از اقدامات مطلوب این شرکت در زمینه بازیافت و کنترل از راه دور فرآورده بوده است.
واین طرح نخستین بار در انبار نفت اصفهان راه اندازی شد که در پنج ماه، نزدیک به یک میلیون و 200 هزار لیتر بازیافت بخار بنزین داشتیم.
ریاحی یکی از دستاوردهای شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی را طرح گاز طبیعی فشرده (CNG) دانست و افزود: با پیاده سازی این طرح از سال 84 رقمی حدود 54 میلیارد مترمکعب گاز توزیع شده که این میزان، جایگزین مصرف بنزین شده و صرفه جویی ارزی خیره کننده ای در زمینه واردات بنزین داشته است.
وی تصریح کرد: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی حدود دو هزار و 400 جایگاه سی ان جی راه اندازی کرده و سعی برآن داریم تا با تحریک تقاضا این طرح را توسعه دهیم و از این ظرفیت استفاده کنیم.
این مقام مسئول از خودکفایی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در بخش هایی از این طرح خبر داد و گفت: گام های مثبتی در این طرح برداشته شده که خوشبختانه در بخش تجهیزات جایگاه 80 درصد به خودکفایی رسیدیم.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :