Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 223302
تاریخ انتشار : 2 آبان 1396 9:16
تعداد بازدید : 198

کارآفرینی همسر یک جانباز با همت بانوان بسیجی

یک کارآفرین سال هاست با همراهی همسر جانبازش و با همت بانوان بسیجی، موفق به اشتغالزایی سالم در محیط مسجد شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از روزنامه کیهان؛ زهرا خوش نظر به همراه همسر خود که جانباز اعصاب و روان است، خیریه ای تاسیس کرده و چند سالی هم هست که برای تعداد زیادی از خانم های خانه دار در فضای مناسبی اشتغالزایی کرده است.

وی در این باره می گوید: تقریبا از ۱۰ سال قبل خیریه را با کمک بچه های بسیج تاسیس کردیم و به تهیه جهیزیه، توزیع سبد کالا، تهیه لوازم التحریر و تامین لباس شب عید برای خانواده های نیازمند مشغول شدیم. اما در ادامه به این نتیجه رسیدیم که خیریه علاوه بر اتکا به کمک های مردمی، خودش هم باید درآمدزا باشد و روی پای خودش بایستد.
این کارآفرین که فرمانده پایگاه بسیج امام رضا(ع) نیز هست، ادامه می دهد: همزمان با این واقعیت رو به رو بودیم که بسیاری از خانم های مسجد و بچه های پایگاه، نیاز اقتصادی دارند و باید برای رفع مشکلاتشان درآمد داشته باشند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از طریق تولید محصولات فریزری، سبزیجات خشک و ترشیجات برای خانم ها درآمدزایی کنیم.
خوش نظر می گوید: کار سبزی پاک کردن و درست کردن ترشی را در پایگاه بسیج انجام می دهیم. خانم ها از صبح در پایگاه حاضر می شوند و تا بعد از ظهر در کنار هم کار می کنند. همانجا هم برایشان نهار درست می کنیم تا وقفه ای در کار پیدا نشود. کارمان هم محدود به سبزیجات نیست و باقالا، نخودفرنگی، آبلیمو، آبغوره، شوریجات و ترشیجات را نیز در بر می گیرد. هفته به هفته بر اساس میزان فعالیت خانم ها به آنها حقوق می دهیم و آنچه اضافه می آید را برای خیریه مان کنار می گذاریم تا خرج خانواده های تحت پوشش شود.
وی خاطرنشان می کند: در حال حاضر مهم ترین مشکل ما این است که مکان بسیار محدودی در اختیار داریم. پایگاه بسیج بین خواهران و برادران مشترک است و ما هر روز بعدازظهر پایگاه را به برادران تحویل می دهیم. به همین دلیل برای نگهداری از محصولات با دشواری روبه رو هستیم.
این کارآفرین اضافه می کند: با کمک خیرین و مردم نیکوکار ۱۴ میلیون تومان برای خرید دستگاه سبزی خرد کنی جمع آوری و دستگاه را تهیه کردیم اما نزدیک به یک ماه است که گوشه حیاط مسجد خاک می خورد چون در پایگاه فضایی وجود ندارد. اگر جای کافی در اختیار داشته باشیم و بتوانیم یخچال های بزرگتری بخریم، تا پنج برابر میزان فعلی می توانیم تولید را افزایش دهیم.
خوش نظر با بیان اینکه خانم ها بر اساس میزان فعالیتشان تا سقف ۴۰۰ هزار تومان در ماه درآمد دارند، می گوید: فعالیت اقتصادی سالم و درخور شان خانم ها موجب بهبود شرایط روحی آنها می شود. خانم های شاغل در پایگاه بسیج علیرغم مشکلات زندگی، شاداب هستند و به یکدیگر کمک می کنند. محیط صمیمی برای درددل و دستگیری از یکدیگر فراهم کرده ایم.





نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :