Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 223381
تاریخ انتشار : 2 آبان 1396 12:32
تعداد بازدید : 169

دستگاه نشت یاب نقطه ای گاز در بوشهر ساخته شد

'دستگاه نشت یاب نقطه ای گاز' توسط کارشناسان شرکت گاز استان بوشهر ساخته شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛  'دستگاه نشت یاب نقطه ای گاز' توسط کارشناسان شرکت گاز استان بوشهر ساخته و با شماره 92543 در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ثبت شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهرگفت: تعیین مکان دقیق نشت در خطوط گازرسانی مدفون در زمین همواره به عنوان معضل اساسی پیش روی تیم های امداد قرار داشت که این وضعیت در شرایطی که سطح زمین دارای پوشش یکپارچه نظیر آسفالت و سنگفرش باشد، بیشتر روی خواهد داد و در نتیجه منجر به افزایش سطح حفاری ها و پیامدهای منفی دیگر می شود.
وی اضافه کرد: به منظور برطرف کردن این مشکل شرکت گاز استان بوشهر با هدف تعیین محل دقیق (نقطه ای) نشت گاز، دستگاه نشت یاب نقطه ای را اختراع کرد.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر افزود: این دستگاه به صورت پرتابل و شامل شش خروجی برای مکش است که این خروجی ها با اتصال خلاء به پروب ها و خروجی پروب ها نیز با اتصال به شبکه سنسوری (حسگرها)، فعالیت می کند.
حسینی اضافه کرد: اطلاعاتی که از سنسورهای این دستگاه دریافت می شود، به واحد پردازش منتقل و ازطریق تحلیل داده ها امکان دقیق نشت گاز تعیین می شود.
وی گفت: ساخت این دستگاه با همکاری دانشگاه تهران انجام شده و برای ساخت آن یک میلیارد ریال هزینه شده است.
مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر کاهش هزینه را از فواید دیگر به کارگیری این دستگاه عنوان کرد و گفت: تاکنون با این دستگاه 2 مورد نشت یابی در خیابان های اصلی شهر بوشهر با هزینه بسیار پایین انجام شده است.
تاکنون پنج هزار و500 کیلومتر شبکه گاز رسانی در استان بوشهر احداث، 173هزار و 791 انشعاب گاز در نصب و 146هزار و 982 مشترک نیز پذیرش شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :