Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 223404
تاریخ انتشار : 2 آبان 1396 14:50
تعداد بازدید : 187

انتخاب نخستین پژوهشگر ایرانی به عنوان معاون انجمنی جهانی

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان نخستین معاون ایرانی انجمن بین المللی اکولوژی سیمای سرزمین (IALE) برگزیده شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه صنعتی اصفهان، سیما فاخران عضو هیات علمی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان و رییس فعلی شعبه ایران انجمن بین المللی اکولوژی سیمای سرزمی (IALE-IRAN)در انتخابات اعضای هیات مدیره این انجمن، برای سال های 2017 تا 2021، یکی از معاونان این انجمن جهانی انتخاب شد.

مقر انجمن بین المللی اکولوژی سیمای سرزمین(IALE) در کشور سوئیس قرار دارد و دانشگاه صنعتی اصفهان هم از اعضای آن محسوب می شود.

اکولوژی یا بوم شناسی به بررسی دانش بر هم کنش های بین جانداران و زیست بوم محیط زندگی آن ها می پردازد.

انجمن بین المللی اکولوژی سیمای سرزمین (IALE) از سال 1981 آغاز به کار کرد و رییس کنونی آن کریستین فورست از دانشگاه مارتین لوتر هاله ویتنبرگ آلمان است.

انجمن بین المللی اکولوژی سیمای سرزمین(IALE)در تلاش است با توسعه همکاری های بین المللی، از طریق فعالیت های علمی، پژوهشی و آکادمیک، علم اکولوژی سیمای سرزمین را بعنوان پایه و اساس برنامه ریزی و مدیریت کاربری اراضی و حفاظت از چشم اندازهای طبیعی  با رویکرد کلی نگر برای دستیابی به توسعه پایدار سرزمین گسترش دهد.

دانشگاه صنعتی اصفهان سال1365 تاسیس شد و اکنون با حدود 12هزار دانشجو و 500عضو هیات علمی یکی از دانشگاه های برتر کشور است.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :