Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 223432
تاریخ انتشار : 3 آبان 1396 8:45
تعداد بازدید : 155

14 محصول و خدمت طرح جویشگر بومی رونمایی شد

14 محصول و خدمت طرح جویشگر بومی در حاشیه دومین همایش جویشگر بومی رونمایی شد.
 14 محصول و خدمت طرح جویشگر بومی در حاشیه دومین همایش جویشگر بومی با حضور امیرحسین دوایی معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات، فناوری اطلاعات و محمد خوانساری رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛   سرویس نقشه پارسی مپ، مترجم ماشینی ترگمان و پارسی، سکوی تبلیغات هوشمند و آزمایشگاه وب آزما از جمله سرویس ها و خدمات طرح جویشگر هستند که امروز سه شنبه ( 2 آبان ماه) در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شد.
دانشنامه عمومی فارسی، گراف دانش فارسی، شبکه تصویر نت، سامانه های تحلیل و جستجوی خبری هشتک و خبر جو از دیگر محصول و خدمت طرح جویشگر ملی هستند که رونمایی شدند.
مدیر طرح جویشگر بومی در حاشیه مراسم رونمایی گفت: محققان ایرانی در قالب تیم های دانشگاهی و بخش خصوصی موفق به راه اندازی این سرویس ها شده اند.
علیرضا یاری ادامه داد که این رونمایی از این محصول و خدمت با هدف آشنایی کاربران از راه اندازی و مراجعه آنان به این سرویس ها و توسعه تعامل این مجموعه ها با سایر فعالان به منظور ایجاد ارزش افزوده و هم افزایی بیشتر انجام گرفته است.
وی به رونمایی سرویس نقشه پارسی مپ اشاره کرد و گفت: این سرویس با ایجاد مزیت رقابتی در آدرس یابی، راه اندازی شده تا نیاز کاربران در این زمینه را برطرف کند. با بهره استفاده از نظرات و پیشنهادات کاربران می تواند جایگاه خوبی را در این زمینه فراهم کرد.
مدیر طرح جویشگر فارسی ادامه داد که سرویس نقشه پارسی مپ در این مراسم رونمایی شده و به زودی 2 سرویس نقشه بومی دیگر نیز به کاربران معرفی خواهد شد.همچنین سرویس هایی که بر روی وب قابل دسترسی هستند در آینده به کاربران معرفی خواهدشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :