Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 223644
تاریخ انتشار : 7 آبان 1396 9:42
تعداد بازدید : 317

فناوری پرد شاهکار ایران در صنعت فولاد است

فناوری پرد شاهکاری متعلق به ایران است که توسعه آن به حمایت همه بخش ها نیاز دارد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ مدیر یک شرکت مهندسی معادن و فلزات گفت: فناوری پرد شاهکاری متعلق به ایران است که توسعه آن به حمایت همه بخش ها نیاز دارد.


  مدیر مهندسی شرکت مهندسی معادن و فلزات امروز (شنبه) در مراسم افتتاح ششمین همایش و نمایشگاه مهندسی مواد و متالورژی افزود: فناوری پرد بالاترین سطح دانش مهندسی طراحی پلنت احیای مستقیم در ایران است و باید مورد توجه همه جانبه قرار گیرد تا به سرنوشت فناوری «اچ.وای.ال» (HYL) که در مکزیک ایجاد شد، دچار نشود.
«عزیز طائمه» ادامه داد: اکنون سه طرح شادگان، میانه، نی ریز و یک کارخانه در چین مجهز به فناوری پرد است.
وی تصریح کرد: شرایط اقلیمی، مشخصات خوراک و منابع انرژی ایران، کاهش هزینه اولیه سرمایه گذاری، بازدهی بالاتر، بومی سازی قطعات و تجهیزات حساس، سهولت بهره برداری، کاهش هزینه بهره برداری و بهینه سازی مصارف و تعمیرات، بی نیازی به اخذ اجازه برای توسعه فناوری، تسهیل ایجاد پلنت های گسترده و ایجاد فناوری استفاده از سایر منابع گازی حاصل از زغال، از مزیت های این فناوری است.

** فناوری PERED

وجود ذخایر عظیم گازی در کشور، توسعه فرایندهایی با محور استفاده از این نعمت الهی را در چشم انداز 20 ساله کشور مورد توجه قرار داده است.
یکی از مهمترین دستاوردهای کسب شده در صنعت فولاد، بهینه سازی فرایند تولید به روش پرد است با تکیه بر اصول علمی و تجربیات متخصصان ایرانی بومی سازی شده است.
با روشن شدن مشعل های فولاد شادگان به عنوان نخستین طرح فولادی پرد کشور، گامی بلند در مسیر جدید برای تولید آهن اسفنجی کشور آغاز شد.
به گزارش ایرنا، ششمین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی مهندسی متالورژی و مواد امروز و فردا (ششم و هفتم آبان ماه) توسط انجمن مهندسی متالورژی و مواد ایران و انجمن علمی ریخته گری ایران در تهران در حال برگزاری است.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :