Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 223662
تاریخ انتشار : 7 آبان 1396 10:26
تعداد بازدید : 277

ساخت قطعات داخلی خودرو با نانو مواد ایرانی

یک شرکت فعال در صنایع پلیمر و پلاستیک های مهندسی، نوعی نانومواد پلیمری را به تولید صنعتی رساند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر؛ یک شرکت فعال در صنایع پلیمر و پلاستیک های مهندسی، نوعی نانومواد پلیمری را به تولید صنعتی رساند که در خودروسازی کاربرد دارد.

یک شرکت فعال در صنایع پلیمر و پلاستیک های مهندسی، نوعی نانومواد پلیمری را به تولید صنعتی رسانده و موفق به عرضه  آن به یک شرکت تولید سینی فن خودرو شده است. بهره گیری از مواد نانویی در تولید این قطعات کاهش وزن و بهبود خواص مکانیکی آن ها را به دنبال داشته است.

امیر حسنجانی روشن، مدیر تحقیق و توسعه این شرکت گفت: این شرکت با بیش از چهار دهه فعالیت در زمینه  تولید و ساخت قطعات تزریق پلاستیک، از جمله شرکت های پیشرو در صنایع پلیمری و پلاستیک های مهندسی به شمار می رود.

وی افزود: استفاده از فناوری نانو در تولید سینی های فن خودرو علاوه بر اینکه موجب بهبود استحکام این قطعات می شود، کاهش وزن قطعه را نیز در پی دارد. همچنین از آنجایی که در این طرح از پلیمرهای ترموپلاست به جای پلیمرهای ترموست استفاده شده، بنابراین قطعه نهایی یک قطعه  قابل بازیافت خواهد بود.

به گفته وی، قیمت قطعه نهایی این محصول کمتر از قیمت نمونه های مشابه خارجی است.

حسنجانی عنوان کرد: در حال حاضر میزان تولید گرانول های حاوی نانوذرات ۱۲۰ تا ۱۵۰ تن در سال است که در صورت گسترش همکاری ها با شرکت های متقاضی دیگر دو تا سه برابر خواهد شد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :