Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 223756
تاریخ انتشار : 8 آبان 1396 10:12
تعداد بازدید : 376

جایزه پارک های علمی آسیا در دست پژوهشگران اصفهانی

این شرکت با ارائه فناوری ساخت مخازن 2 جداره کرایوژنیک، جایزه برتر پارک های علمی آسیا را در سال 2017 به خود اختصاص داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ مدیر عامل شرکت دانش بنیان اصفهان: این شرکت با ارائه فناوری ساخت مخازن 2 جداره کرایوژنیک، جایزه برتر پارک های علمی آسیا را در سال 2017 به خود اختصاص داد.

 مرکز اصفهان؛ مدیر عامل شرکت دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت: شرکتی دانش بنیان در اصفهان با ساخت مخازن 2 جداره کرایوژنیک که می تواند مایعات بسیار سرد را ذخیره کند، موفق به کسب جایزه برتر پارک های علمی آسیا شد.
محمدرضا محمودیان افزود: مخازن کرایوژنیک به منظور ذخیره سازی مایعات بسیار سرد از قبیل اکسیژن مایع، نیتروژن مایع و گاز طبیعی استفاده می شود.
وی درجه دمایی نگهداری این مایعات را محدوده منهای 150تا 196 عنوان کرد و افزود: برای حفظ این سرمای بسیار شدیدبه مخزن 2 جداره با عایق مناسب نیاز است.
محمودیان افزود: پژوهشگران این شرکت تا کنون موفق به ساخت مخازن کرایوژنیک تا قطر سه و ارتفاع حدود 20 متر شده اند که می تواند 75 هزار لیتر نیتروژن مایع را در فشار 17 بار در خود نگهداری کند.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان،کاهش صرفه جویی 30 درصدی مصرف انرژی،کاهش 80درصدی نگهدارنده ها در صنایع غذایی، افزایش سطح ایمنی مصرف اکسیژن در مراکز درمانی، قابلیت ذخیره سازی نیتروژن با حجم بالا در پالایشگاه ها و صرفه جویی 80درصدی در مصرف آب شیرین مزارع پرورش ماهی را از مهمترین ویژگی ها و مزایای استفاده از این مخازن برشمرد.
وی گفت :پیش از دستیابی پژوهشگران ایرانی به این فناوری، مخازن 2 جداره کرایوژنیک از کشورهای چین، هند، ترکیه و آلمان با هزینه هر مخزن 300 میلیون تومان وارد کشور می شد که هم اکنون این فناوری با نصف قیمت نمونه خارجی در حال ساخت است.
پژوهشگران این شرکت دانش بنیان با 9 سال فعالیت تحقیقاتی به این فناوری دست یافتند.
مخازن کرایوژنیک با شماره 61403 در اداره کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی ثبت شده است.
نیاز صنایع کشور به این فناوری سالانه بیش از 500 دستگاه است و این شرکت توانایی ساخت 30 دستگاه را در سال دارد.
با بومی سازی دانش ساخت مخازن دو جداره کرایوژنیک سالانه بیش از 15 میلیون یورو صرفه جویی ارزی برای کشور حاصل می شود.
جایزه برتر پارک های علمی آسیا ˈASPAˈ هرسال با هدف تشویق شرکت های دانش بنیان و فن آفرین برای دستیابی به روحیه تجاری سازی دستاوردهای فناورانه، ایجاد فرصت های مناسب در راستای یافتن شریک تجاری و معرفی مدل های شرکت های موفق برگزار می شود.
بیست و یکمین کنفرانس پارک های علمی آسیا ۱۹ تا ۲۱ اکتبر در کشور ویتنام برگزار شد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :