Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 223768
تاریخ انتشار : 8 آبان 1396 10:34
تعداد بازدید : 370

موقعیت یاب ایرانی قابل استفاده در محیط های بسته

یک شرکت ایرانی موفق به ساخت موقعیت یابی شده است که در محیط های سر بسته بدون اینترنت هم کار می کند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛  شرکت های دانش بنیان از اهمیت بسیار زیادی در کشور برخوردار هستند و با اختراعات روزمره جوانان نخبه در این شرکت ها و همچنین به واسطه طرح های مبتنی بر دا نش باعث رشد و پیشرفت کشور می شوند.

باشگاه خبرنگاران جوان در نظر دارد به معرفی محصولات دانش بنیانی بپردازد که توسط محققین این شرکت ها تولید شده است. یکی از محصو لاتی که جوانان نخبه کشور تولید کرده اند سرویس موقعیت یابی است که بدون جی پی اس و در فضای بسته کار می کند.

 مدیر پروژه این طرح گفت: این موقعیت یاب در محیطی بدون سیگنال  مانند مراکز خرید، نمایشگاه ها و بیمارستان ها به راحتی با امواج رادیویی کار می کند.

 وی ادامه داد: این سرویس موقعیت یاب محل قرار گرفتن کاربران را به راحتی بر روی نقشه نشان می دهد و تبلیغات را بر اساس موقعیت اشخاص و مغازه های اطراف آن تنظم می کند. این مسیر یاب نقشه کامل مجموعه های سر پوشیده را در اختیار کاربر قرار می دهد حتی زمانی هم که در خانه هستید علاوه بر نقشه، مکان های دقیق را به صورت آفلاین می توانید ببینید. قابلیت مسیر یابی به همراه نقشه و مکان یابی باعث سر در گمی کاربران می شود با این برنامه و موقعیت نیاز ندارید که به اطلاعات ساختمان مورد نظرتان مراجعه کنید.

 شرط ضامن صندوق نوآوری مانع تجاری سازی دستاورد ایرانی

مدیر این پروژه در خصوص مشکلاتی که بر سر راه این طرح قرار دارد اظهار کرد: این سرویس که توسط مخترعین ایرانی تولید شده به حمایت های بسیار زیادی احتیاج دارد. از صندوق نوآوری و شکوفایی وام هایی خواستیم اما به دلیل موانع زیاد بر سر راهمان مثل شرط داشتن ضامن، وام را به درستی و تمام و کمال دریافت نکردیم و در حال حاضر به دنبال مجری طرح هستیم که این موقعیت یا ب را تجاری سازی کنیم.

 شایان ذکر است که این طرح توسط مخترعین کشور در شرکت های دانش بنیان تهیه شده است و توسط دانشگاه قزوین مورد حمایت قرار گرفته است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :