Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 223801
تاریخ انتشار : 8 آبان 1396 11:26
تعداد بازدید : 572

سامانه پیشرفته رادار آفاق رونمایی شد

با تلاش متخصصان " صاشیراز " وابسته به شرکت صنایع الکترونیک وزارت دفاع امروز شاهد رونمایی از سامانه پیشرفته راداری "آفاق" هستیم. سامانه پیشرفته رادار "آفاق" با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح در شیراز رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛  امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح در مراسم رونمایی از این رادار در تشریح این دستاورد مهم دفاعی گفت : با تلاش متخصصان " صاشیراز " وابسته به شرکت صنایع الکترونیک وزارت دفاع امروز شاهد رونمایی از سامانه پیشرفته راداری "آفاق" هستیم.

وی با بیان اینکه رادار مراقبت ساحلی، قابلیت رصد شناور ها تا برد ۲۰۰ کیلومتر را دارد، افزود: سامانه پیشرفته راداری آفاق می تواند اهداف هوایی را نیز شکار کند.
وزیر دفاع ، قابلیت تحرک پذیری مناسب و برخورداری از توانمندی های ضد جنگ الکترونیک را از دیگر ویژگی های این سامانه راداری پیشرفته عنوان کرد و ادامه داد: رادار آفاق می تواند همزمان ۱۰۰ هدف شناوری را مورد پایش و ردگیری قرار دهد.
امیر حاتمی با اشاره به اینکه این رادار می تواند در مراقبت و گشت ساحلی نیروی انتظامی کاربرد و نقش برجسته ای داشته باشد، تصریح کرد: مجموعه صنایع الکترونیک ایران و همچنین صنایع الکترونیک شیراز به عنوان بخشی از صنایع مهم دفاعی کشور در سه دهه اخیر در زمینه تحقیقات و تولید محصولات و سامانه های دفاعی کشور درخشش خوبی داشته است.
وی تکیه بر الطاف خداوندی، توجهات حضرت، ولی عصر (عج) و هدایت های حکیمانه و راهبردی فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) را رمز موفقیت متخصصان صنعت دفاعی دانست و اظهار داشت: ایثار و مقاومت، پویایی، پایداری، ابتکار ، خلاقیت و تلاش و مجاهدت مردم و نیرو های مسلح در دوران دفاع مقدس گنجینه پایان ناپذیری است که می توان با پشتوانه آن کشور را در حوزه های مختلف و متنوع به سمت خود اتکایی و پیشرفت و تعالی سوق داد.
وزیر دفاع خاطرنشان کرد: این دستاورد ها که از سطح بالای فناوری روز جهان برخوردارند، در شرایط تحریم های سخت بین المللی و با بهره گیری از توان تخصصی صنایع دفاعی کشور و دانشگاه ها و شرکت های فناوری داخلی  به دست آمده که بیانگر این است که هیچ سدی جلودار عزم و اراده ملت ایران در حوزه دفاعی نخواهد بود.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :