Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 223897
تاریخ انتشار : 9 آبان 1396 11:21
تعداد مشاهدات : 309

ایران از نظر تجهیزات اتاق های عمل ایران رتبه اول خاورمیانه را دارد

ایران از نظر تجهیزات اتاق های عمل ایران رتبه اول خاورمیانه را دارد. همه اساتید پیوند کبد دوره های آموزشی خوبی را در مراکز معتبر دنیا دیده اند و متخصصان جوان داخلی نیز از 2 سال پیش دوره فلوشیپ پیوند کبد را در دانشگاه شیراز گذرانده اند.

عضو تیم پیوند علوم پزشکی تهران گفت: ایران از نظر تجهیزات اتاق های عمل ایران رتبه اول خاورمیانه را دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ زهرا احمدی نژاد عضو تیم پیوند دانشگاه علوم پزشکی تهران و متخصص بیماری های عفونی صبح امروز در چهارمین کنگره پیوند کبد در تهران که در بیمارستان امام خمینی برگزار شد، اظهار کرد: جراحی های مرتبط با بیماری های کبد ، کیسه صفرا و مجاری صفرا وی در این کنگره بررسی می شود و یکی از اهداف برگزاری این همایش علمی تبادل تجربیات استادان و متخصصان داخلی و خارجی است.

 وی بیان کرد: همه متخصصان خارجی که در این همایش شرکت کرده اند در مراکز معتبر پیوند کبد در سراسر دنیا در حال فعالیت هسنند و در این کنگره تازه های پیوند کبد و پانکراس را به پزشکان جوان آموزش می دهند.

عضو تیم پیوند دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه این سمینار علمی فرصتی برای افزایش تجربیات استاد ان و آموزش متخصصان جوان است، افزود: متأسفانه پیوند کبد در کمتر از 10 مرکز در سراسر کشور انجام می شود که در این بین دانشگاه های علوم پزشکی شیراز و تهران بیشترین تعداد جراحی پیوند کبد را انجام می دهند.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی تهران و به خصوص بیمارستان امام خمینی سالانه 100 مورد جراحی پیوند کبد انجام می دهد، افزود: بیمارستان امام خمینی سالانه 600 مورد پیوند کبد انجام می دهد که میزان بقای بیماران خوشبختانه بیش از 85 درصد است و دانشگاه علوم پزشکی تهران مشابه مراکز پیوند کبد در دنیا از کارآیی های لازم برخوردار است.

وی با بیان اینکه در آینده ای نزدیک بیمارستان فیروزگر نیز عمل پیوند کبد را انجام می دهد، افزود: از دیگر اهداف برگزاری این کنگره آشنا کردن متخصصان با جراحی پیوند کبد است تا در شهرستان های کشور نیز این مراکز پیوند فعال شود زیرا تا به امروز متأسفانه در هیچ کدام از مراکز شهرستان های کشور به صورت قابل توجه جراحی پیوند کبد انجام نمی شود.

 عضو تیم پیوند دانشگاه علوم پزشکی تهران و متخصص بیماری های عفونی با اشاره به اینکه سالانه بیش از 250 تا 300 پیوند کبد در دانشگاه های علوم پزشکی شیراز و تهران انجام می شود، افزود: مراکز دیگر کشور مجموعاً میزان عمل پیوند کبدشان در سال به 50 عدد نمی رسد و این در حالی بوده که نیاز کشور در حدود 700 تا هزار پیوند در سال است و این آمار برگرفته از تعداد بیماران در لیست انتظار پیوند کبد است.

احمدی نژاد با بیان اینکه از نظر نیروی انسانی و کادر مجرب هیچ کمبو دی با کشورهای پیشرفته نداریم، تأکید کرد: همه اساتید پیوند کبد دوره های آموزشی خوبی را در مراکز معتبر دنیا دیده اند و متخصصان جوان داخلی نیز از 2 سال پیش دوره فلوشیپ پیوند کبد را در دانشگاه شیراز گذرانده اند.

 وی با بیان اینکه از نظر تجهیزات اتاق های عمل پیوند کبد کشورمان امکانات خوبی دارد ، ادامه داد: از نظر تجهیزات اتاق های عمل ایران رتبه اول خاورمیانه را دارد.

احمدی نژاد، گفت: از نظر آزمایشگاه ها و دسترسی به امکانات آزمایشگاهی کمی از سایر کشورهای  پیشرفته عقب تر هستیم به همین منظور گرفتن جواب از آزمایشگاه ها باید با سهولت بیشتری انجام شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :