Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 223972
تاریخ انتشار : 10 آبان 1396 8:54
تعداد بازدید : 378

۱۴ دانشگاه ایرانی در میان برترین های جهان

در سال ۲۰۱8، ۱۴ دانشگاه از کشورمان در فهرست دانشگاه های برتر جهان قرار گرفتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از روزنامه کیهان؛ بر اساس نتایج منتشر شده پایگاه خبری یو.اس.نیوز در سال ۲۰۱8، ۱۴ دانشگاه از کشورمان در فهرست دانشگاه های برتر جهان قرار گرفتند.

محمدجواد دهقانی سرپرست ISC گفت: پایگاه خبری یو.اس.نیوز چهارمین فهرست دانشگاه های برتر دنیا را اوایل آبان ماه سال 1396 منتشر کرد، رتبه بندی یو.اس.نیوز یکی از رتبه بندی های معتبر و پرمخاطب در سطح دنیاست که از سال 2015 میلادی اقدام به رتبه بندی دانشگاه ها در سطح جهانی کرده است. یو.اس.نیوز در فهرست نتایج سال 2018 تعداد دانشگاه های مورد ارزیابی خود را از 1000 دانشگاه در سال 2017 به 1250 دانشگاه افزایش داده است.
دهقانی اظهار داشت: بخشی از اطلاعات مورد نیاز رتبه بندی یو.اس.نیوز از طریق نظرسنجی و بخشی دیگر نیز از پایگاه استنادی وب.آو.ساینس برای بازه 5 ساله 2011-2015 تهیه می شود.
در رتبه بندی سال 2018 میلادی دانشگاه هاروارد رتبه نخست جهان را کسب کرد. موسسه فناوری ماساچوست و دانشگاه استنفورد نیز به ترتیب رتبه های دوم و سوم جدول را کسب کردند.
بر اساس نتایج منتشر شده پایگاه خبری یو.اس.نیوز سال 2018، تعداد 14 دانشگاه از کشورمان توانستند خود را در فهرست دانشگاه های برتر جهان قرار دهند.
دانشگاه تهران توانست در سال 2018 رتبه اول ایران و 462 جهان را کسب کند. دانشگاه های آزاد کرج، صنعتی شریف رتبه های دوم و سوم ایران و همچنین دانشگاه های صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، پزشکی تهران، علم و صنعت ایران، تربیت مدرس، فردوسی مشهد، تبریز، اصفهان، پزشکی شهید بهشتی، پزشکی شیراز و نوشیروانی بابل نیز از دیگر دانشگاه های برتر کشور هستند که توانسته اند در فهرست 1250 دانشگاه برتر دنیا جا گیرند و این در حالی است که در سال گذشته تعداد دانشگاه های کشور در فهرست یو.اس.نیوز برابر با 11 دانشگاه بوده است.
سه دانشگاه اصفهان، علوم پزشکی شیراز و دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل نیز اولین سالی است که در فهرست جهانی رتبه بندی یو.اس نیوز حضور یافته اند.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :