Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 223973
تاریخ انتشار : 10 آبان 1396 9:36
تعداد بازدید : 404

کشف بیش از 6 تن موادمخدر در 3 استان کشور

6هزار و 103 کیلوگرم انواع موادمخدر در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و اصفهان کشف شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از روزنامه کیهان؛ جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: 2 تن و 353 کیلوگرم مواد مخدر در درگیری مسلحانه تیم های عملیاتی پلیس با سوداگران مرگ در این استان کشف و ضبط شد.

 سرهنگ احمد طاهری دیروز در این باره اظهار داشت: اعضای یک باند بزرگ مواد مخدر که با استفاده از خودروهای کوهستانی از مناطق صفر مرزی مواد مخدر را به شهرستان مهرستان واقع در جنوب سیستان و بلوچستان منتقل و پس از دپو به عمق کشور حمل می کردند، توسط تیم های اطلاعاتی پلیس شناسایی و تحرکات آنان تحت نظر قرار گرفت.
وی افزود:  قاچاقچیان در حالی که با 2 دستگاه خودرو تویوتا در حال جابه جایی مواد مخدر بودند توسط تیم های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس شناسایی و به محض ورود به کمین ماموران به صورت مسلحانه با آنان درگیر شدند.
وی با بیان اینکه قاچاقچیان مسلح قصد فرار از منطقه به همراه محموله مواد مخدر را داشتند، تصریح کرد: پس از حدود نیم ساعت درگیری مسلحانه و هدف قرار گرفتن خودروی حامل مواد مخدر، سوداگران مرگ که توان مقابله با پلیس را نداشتند با بر جای گذاشتن خودرو و استفاده از تاریکی شب و کوهستانی بودن منطقه از محل متواری شدند.
جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: ماموران در پاکسازی منطقه درگیری و بازرسی از خودروهای به جا مانده از قاچاقچیان مسلح 2 قبضه اسلحه کلاش با مهمات مربوطه و یک تن و 260 کیلوگرم تریاک را کشف کردند.
طاهری افزود: ماموران انتظامی شهرستان های ایرانشهر و خاش در عملیات دیگری با پشتیبانی فنی پلیس مواد مخدر استان یک باند توزیع موادمخدر را شناسایی که با توقیف 2 دستگاه خودرو از این باند مقدار یک تن و 93 کیلو تریاک کشف و چهار قاچاقچی را نیز دستگیر کردند.
همچنین 2 شبکه بین المللی قاچاق مواد مخدر که از مرزهای سیستان و بلوچستان و مناطق کویری وارد کشور شده بودند با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان(عج) در استان کرمان شناسایی و در دو عملیات، باندهای سازمان یافته و مسلح قاچاق منهدم شدند.
 در این عملیات ها بیش از 2 تن مواد مخدر از نوع تریاک و حشیش و چهار قبضه سلاح جنگی از سوداگران مرگ کشف و ضبط و چهار نفر از اعضای این باندها دستگیر شدند.
این گزارش حاکیست، قاچاقچیان با خودروهای اسکورت و مجهز به سیستم دودزا محموله مواد مخدر را جابه جا می کردند که در دام اطلاعاتی گرفتار شدند.
همچنین در این عملیات تعداد پنج دستگاه خودرو با 2 فقره پلاک جعلی توقیف شد.
به گزارش خبرنگار کیهان از اصفهان: فرماندهی انتظامی استان اصفهان از انهدام پنج باندی که به صورت حرفه ای قصد انتقال یک تن و 750 کیلوگرم انواع مواد مخدر از مرزهای شرقی به سمت استان های مرکزی کشور را داشتند خبر داد.
سرتیپ مهدی معصوم بیگی افزود: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان موفق شدند در عملیاتی پنج باندی که به صورت جداگانه قصد عبور از مسیرهای استان را داشتند شناسایی و منهدم کنند.وی عنوان داشت: ماموران در این عملیات مقدار یک تن و 750 کیلوگرم انواع موادمخدر شامل تریاک، حشیش، هروئین و گل را کشف کردند.
فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه این مقدار مواد در مرزهای شرقی بارگیری و مقصد آنها استان های مرکزی بود گفت: در این خصوص 18 نفر از سوداگران مرگ دستگیر و هشت دستگاه خودروی سبک و سنگین توقیف شد.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :