Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 229441
تاریخ انتشار : 9 دی 1396 17:36
تعداد بازدید : 127

خودکفایی یک هزار و ۴۸۲ خانوار مددجوی کمیته امداد خراسان جنوبی

خودکفایی یک هزار و ۴۸۲ خانوار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد از ابتدای سال جاری تا کنون
بیرجند- مدیرکل کمیته امداد امام(ره) خراسان جنوبی از خودکفایی یک هزار و ۴۸۲ خانوار مددجوی تحت حمایت این نهاد از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا سلم آبادی، ظهر شنبه در هفتمین کارگروه اشتغال استان اظهار کرد: طی ۹ ماهه نخست سال جاری یک هزار و ۹۷۷ آموزش مهارت آموزی در استان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تعداد پنج هزار و ۷۹۲ مددجو در سطح استان آموزش های فنی و حرفه ای را فرا گرفته اند، افزود: از این تعداد یک هزار و ۳۵۷ آموزش پایدار سازی و توسعه، یک هزار و ۶۵۵ آموزش کارآفرینی و ۸۰۳ نفر حرفه آموزی دانش آموزان دبیرستانی بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با اشاره به اینکه طی ۹ ماهه نخست سال جاری تعداد ۸۴ کاریابی انجام شده است، گفت: یک هزار و ۴۸۲ خانواده نیز در این مدت خودکفا شده اند.

ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به ۵۶۰ نفر در محیط های واقعی کار

مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه یکی از برنامه های اشتغال فراگیر مهارت آموزی در محیط واقعی کار است، اظهار کرد: در مجموع ۵۶۰ نفر در قالب این طرح باید سامان دهی شوند.

حسین خوشایند با بیان اینکه خوشبختانه تا کنون ۵۴۵ نفر معادل ۹۷ درصد از تعهد ما در این طرح محقق شده است، افزود: از مجموع ۵۴۵ نفر تعداد ۴۳۵ نفر مرد و ۱۱۰ نفر زن هستند.

مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با اشاره به اینکه میانگین سنی افراد شرکت کننده در طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار ۱۵ تا ۲۳ سال است، گفت: تا پایان این هفته تمام سهمیه استان در این طرح محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی در سطح کشور رتبه برتر را در قالب این طرح کسب کرده است، عنوان کرد: یکی از وظایف کارگروه اشتغال شناسایی اولویت ها و امکانات فنی و حرفه ای و همچنین تلاش در جهت رفع آن ها است.

خوشایند با اشاره به اینکه ساخت مرکز فنی و حرفه ای خواهران شهرستان قاین هنوز به دلیل تخصیص کم منابع به سرانجام نرسیده است، افزود: برای این مرکز ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز داشتیم که تنها ۱۰۰ میلیون تومان در قالب اوراق اختصاص یافته است.

عرب نژاد، مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: کل اعتبارات اشتغال بهزیستی استان ۱۲۸ میلیارد ریال بوده است.

وی ادامه داد: این اعتبار بر اساس تعداد مددجویان قابل بازتوانی در شهرستان ها توزیع شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :